Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Ceny pšenice a kukurice prvý júlový týždeň

Ceny pšenice a kukurice prvý júlový týždeň
insert_photografy Martin Kubica - upozornenie: v grafe pšenica nie je označená červená krivka, prislúcha burze v Chicagu.

Prinášame prehľad cien zo svetových búrz a ich predpokladaný vývoj v budúcom období.

Pšenica:
Správa U.S. Department of Agriculture (USDA)- Amerického úradu pre poľnohospodárstvo znova ovplyvnila vývoj cien pšenice svojou správou, ktorá vyšla 30. júna 2009.

Žiaľ prudko nadol, keďže na trh sa dostali správy vyšších výmerov pestovateľských plôch v roku 2008-2009, než sa očakávalo. Čo sa ďalšieho vývoja cien týka, znovu pripomínam vplyv počasia, ktoré môže v tomto období zmeniť hlavne kvalitu tejto plodiny a z dlhodobejšieho hľadiska opäť vplyv EUR/USD. V každom prípade treba počítať s tým, že vo východnej Európe tento rok neočakávame rekordnú úrodu obilia.

Kukurica:

Rast cien kukurice brzdia ceny pšenice a sóje, ktorá na trhu stále klesá. Napriek miernemu zníženiu pestovateľských plôch pre rok 2008/2009, má na kukuricu vplyv aj cena ropy. Táto plodina je totiž jednou z bioalternatív. Na cene kukurice sa môže prejaviť aj vplyv záujmu hlavne ázijských krajín, ako aj vplyv počasia, ktoré je pre rast a vývoj tejto plodiny dôležitý.

Autor článku: Martin Kubica - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: grafy Martin Kubica - upozornenie: v grafe pšenica nie je označená červená krivka, prislúcha burze v Chicagu.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments