Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Ceny kukurice sú stabilizované

Ceny kukurice sú stabilizované
insert_photoMartin Kubica - spracované pre poľnoinfo.sk

Cena kukurice na burze CBOT sa v mesiaci november stabilizovala a pohybovala sa tesne nad hranicou 160 eur za tonu. Na burze Euronext sa zmenil termín obchodovania a cena sa tým pádom zvýšila o 7,5 eur na tonu. Hodnota kukurice na burze BÉT nezaznamenala väčších výkyvov.

Rozdiely v cenách kukurice v Nemecku sú značne rozdielne. Pokiaľ tona vysušenej kukurice stojí približne 190 eur za tonu, tak kukurica s vlhkosťou 30 percent sa realizuje na úrovni 130 eur za tonu.

Nová správa americké ministerstva poľnohospodárstva z utorka (9. novembra) informovala, že produkcia kukurice v USA by mala dosiahnuť 318 mil. ton, čo je v porovnaní s minulomesačnou prognózou pokles o viac ako 3 mil. ton. Spotreba kukurice v USA, podľa správy USDA, poklesla a znížil sa aj objem exportu.

Celosvetová produkcia kukurice by mala podľa USDA dosiahnuť 818 mil. ton, čo je pokles oproti predchádzajúcemu odhadu o 1,13 mil. ton. Celosvetová spotreba by sa podľa ostatnej správy mala zvýšiť o 2 milióny a konečné zásoby by mali dosiahnuť 129 miliónov ton.

Autor článku: Martin Kubica - spracované pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Martin Kubica - spracované pre poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments