Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Ceny komodít Z ekonomiky

Ceny agrokomodít boli v septembri medziročne vyššie o 2,3 %

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 571

Ceny poľnohospodárskych výrobkov boli v septembri medziročne vyššie o 2,3 %. Zvýšili sa ceny živočíšnych výrobkov o 3,2 % a rastlinných výrobkov o 1,8 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Zo živočíšnych výrobkov sa zvýšili ceny surového kravského mlieka o 2,4 %, konzumných slepačích vajec o 3,9 %, hovädzieho dobytka vrátane teliat o 1,1 %, živých rýb o 6 %, jatočných jahniat a oviec o 4,3 %, jatočnej hydiny o 5,8 % a surovej ovčej vlny v pote o 2,6 %. Znížili sa ceny jatočných ošípaných o 6,8 %.

Z rastlinných výrobkov vzrástli ceny obilnín o 6,1 %, strukovín o 19,8 %, zemiakov o 12,6 % a ovocia a zeleniny o 1,8 %. Klesli ceny olejnatých plodov a semien o 7,2 %.

Od začiatku roka vzrástli ceny poľnohospodárskych výrobkov v priemere o 2,8 % vplyvom vyšších cien živočíšnych výrobkov o 3,8 % a rastlinných výrobkov o 1,7 %. 

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1458 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.