Zadajte hľadaný výraz

Z domova Živočíšna výroba

Počet ošípaných v Trenčianskom kraji klesol o 8 %

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 208

V Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) chovali v minulom roku 47.027 kusov ošípaných, ich počet medziročne klesol o 8 %. Počet ošípaných v TSK bol v minulom roku štvrtý najnižší spomedzi slovenských krajov.

Ako informoval riaditeľ pracoviska Štatistického úradu SR v Trenčíne Pavol Arpáš, medziročne najvyššie úbytky ošípaných zaznamenali v okrese Bánovce nad Bebravou (až o 16 %) a Považská Bystrica (o 13 %). Prírastok mal iba okres Nové Mesto nad Váhom, a to o 6 %. 

„Podľa počtu ošípaných k výmere ornej pôdy bola intenzita chovu ošípaných najvyššia v okrese Prievidza s počtom 108 kusov a Bánovce nad Bebravou 102 kusov na 100 hektárov ornej pôdy. Obidva okresy sa umiestnili medzi prvými desiatimi okresmi s najvyššou intenzitou chovu ošípaných na Slovensku. Najnižšia intenzita chovu bola v TSK v okrese Nové Mesto nad Váhom – 15 kusov ošípaných na 100 hektárov ornej pôdy,“ doplnil Arpáš. 

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1178 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom.