Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Zo sveta

Austrália plánuje zvýšiť export agroproduktov do roku 2025 o 45 %

Austrália zvýši objem exportu svojich poľnohospodárskych a potravinárskych produktov do roku 2025 o 45 %, aby vykryla rýchlo rastúci dopyt po potravinách v Číne. Informovala o tom agentúra Bloomberg, ktorá sa odvolala na dnes zverejnený plán austrálskej vlády.

“Nástup ázijských krajín znamená v tejto oblasti vo svete obrovské zmeny,” povedal austrálsky minister poľnohospodárstva Joe Ludwig. “V roku 2050 by spotreba potravín vo svete mala byť o 75 % vyššia než v roku 2007, pričom takmer polovicou by sa na tomto raste dopytu mala podieľať Čína,” uviedol.
      Austrália vyvezie ročne potraviny za 30,5 miliardy austrálskych dolárov (22,85 miliardy eur), pritom štát so zhruba 23 miliónmi obyvateľov produkuje toľko potravín, že by dokázal uživiť aj dvakrát viac ľudí, uvádza sa v Národnom potravinovom pláne, ktorý dnes Ludwig predstavil v Brisbane. Približne 15 % pracovnej sily v Austrálii pracuje v oblasti produkcie potravín. Krajina je zároveň tretím najväčším vývozcom hovädzieho mäsa a v minulom roku bola po Spojených štátoch druhým najväčším exportérom pšenice.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments