Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jesen LEFT
Branding VUB 2019 Jesen RIGHT
Branding VUB 2019 Jesen TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Biopalivá Z ekonomiky

Americký import bionafty ohrozuje európskych výrobcov

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 1628
UniCredit Bank 2018

Európska rada pre bionaftu /The European Biodiesel Board/ tvrdí, že dovozcovia bionafty z USA majú oveľa väčšie výhody než európski producenti.

Organizácia poukazuje na to, že v EÚ stále viac podnikov produkujúcich bionaftu znižuje výrobu a opúšťa trhy. Ako uviedla, podľa ich priebežných ročných informácií, celková nevyužitá kapacita podnikov – producentov bionafty dosiahla približne 3 milióny ton.

Napriek tomu, Európska únia dovezie ročne viac ako 1 milión ton bionafty z USA. Európska únia naďalej zostáva hlavným odbytiskom pre americkú bionaftu.

Medzi hlavnými faktormi, ktoré prispievajú k nárastu dovozu bionafty do Európy experti uvádzajú pokles amerického dolára k euru a tiež zrušenie daňových úľav pre producentov bionafty vo viacerých európskych krajinách. USA si naďalej udržiava existujúce výhody a preferencie pre producentov bionafty.

V súčasnosti je cena americkej bionafty približne o 200 dolárov nižšia, ako od európskych producentov. Predstavitelia EBB požadujú, aby boli urýchlene prijaté kroky proti nekalej konkurencii na európskom trhu s bionaftou.

Pripomeňme si, že v júni tohto roku začala Európska komisia vyšetrovania v súvislosti s importom bionafty z USA, avšak výsledky doteraz neboli zverejnené.

Autor článku: Zo zahraničných portálov spracoval Martin German
Zdroj obrázku: europarl.europa.eu

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1421 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Predchádzajúci článok
Nasledujúci článok

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.