Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
MPRV SR Z ekonomiky

Aktuálny stav vo vyplácaní priamych platieb

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 2147

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka podľa slov jeho šéfa Zsolta Simona eviduje v súčasnosti 15963 žiadostí na jednotnú platbu na plochu, z toho do pondelkového rána (13. decembra) zadministrovalo 14.378 rozhodnutí v celkovej sume 270 miliónov eur.

„Predpokladáme, že do 14. decembra 2010 budú tieto peniaze na účtoch farmárov,“ informoval na tlačovej besede Zsolt Simon.

Jednotná platba na plochu dosiahne tento rok hodnotu 142,4 eur na hektár. Súčasťou priamych platieb sú aj platby na dojnicu, osobitná platba na cukor, na ovocie a zeleninu a na chmeľ.“

„Sadzba na dojnicu bola stanovená vo výške 60,84 eur na zviera, osobitná platba na cukor je 273,93 eur na hektár, osobitná platba na ovocie a zeleninu 52,71 eur na hektár a platba na chmeľ 387,84 eur na hektár. Sadzby boli stanovené zo strany ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka,“ uviedol vo vysielaní Farmárovej nedele Tibor Guniš, poverený zastupovaním riaditeľa Sekcie priamych podpôr Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Doplnková platba na plochu, napriek tomu, že o ňu poľnohospodári na jar žiadali, sa v tomto roku vyplácať nebude.

„Sadzba na tento typ podpory bola stanovená vo výške nula eur na hektár,“ uviedol T. Guniš.

Agroenvironmentálna platba, platba na životné podmienky zvierat a prechodná platba na rajčiaky budú schvaľované v úvode budúceho roka.

Autor článku: Juraj Huba - spracované podľa TASR a vysielania Farmárovej nedele Rádia Regina
Zdroj obrázku: tlačový odbor Európskej komisie

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1460 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.