Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Zo sveta

AGRITECHNICA: Najvyššie ocenenie získal traktor Fendt

AGRITECHNICA: Najvyššie ocenenie získal traktor Fendt
insert_photokoláž poľnoinfo.sk - dva stroje s jednou posádkou boli ocenené na veľtrhu Agritechnica zlatou medailou.

Najväčší veľtrh poľnohospodárskej mechanizácie na svete – Agritechnica, otvorí svoje brány už utorok (15. novembra). Koná sa každé dva roky v nemeckom Hannoveri a ostatného ročníka (2009) sa zúčastnilo 2300 vystavovateľov zo 46 štátov, ktorí súťažili o pozornosť približne 350 tisíc návštevníkov.

Tento rok by mal byť veľtrh ešte veľkolepejší, keďže pribudlo niekoľko stoviek vystavovateľov a počet zastúpených krajín sa zaokrúhlil na 50. K spomínanej prehliadke strojov a technológií už pravidelne patrí aj ocenenie tých, ktorí priniesli do poľnohospodárskej techniky najväčší inovačný prínos. Tento rok sa prihlásilo 300 inovácii a ešte pred začiatkom veľtrhu Odborníci z neutrálnej komisie pre inovácie vybrali tie, ktoré dostanú dve zlaté a tridsaťdeväť strieborných medailí.

Zlaté medaily za inovácie sa udeľujú výrobkom s takým konceptom, ktorý ponúka úplne nové funkcie alebo ktorý podstatne zlepšuje známe procesy. Rozhodujúcim prvkom je význam pre praktické použitie, riadenie pracovných síl, zlepšenie životného prostredia a energetickej situácie ako aj uľahčenie práce a zlepšená prevádzková bezpečnosť. Systém Fendt GuideConnect tieto kritéria spĺňa a preto mu bude na Agritechnice udelená zlatá medaila.

“Poľnohospodárom bude prvýkrát ponúknutý systém, v ktorom bude traktor bez ľudskej posádky kompletne automaticky postupovať na poli podľa navádzacieho traktora. Obidve vozidlá spolu bezdrôtovo komunikujú a sú riadené veľmi presným GPS riadiacim systémom. Vodič navádzacieho traktora sleduje obidva stroje a má prístup k celému prevádzkovému rozhraniu navádzaného traktora. Súčasná prevádzka obidvoch traktorov výrazne zvyšuje produktivitu obsluhujúcej osoby. V porovnaní s veľkým strojom, ktorý má podobnú spôsobilosť, dva menšie traktory je možné využívať oveľa flexibilnejšie a spôsobujú menšie utlačenie pôdy“ uviedla dôvody udelenia ocenenia porota.

Strieborné medaily za inovácie sa udeľujú výrobkom, ktoré boli ďalej rozvinuté takým spôsobom, že sa predpokladá podstatné zlepšenie funkcie alebo procesu. Tu bol Fendt schopný dvakrát presvedčiť porotu udeľujúcu ceny za inovácie na Agritechnice. Vývojári z Fendtu dostanú na Agritechnice 2011 ocenenie za inteligentný predný nakladač Fendt Cargo Profi.

„Cargo Profi, ktorý bude predstavený na Agritechnice 2011 s novou sériou 700 Vario, ponúka množstvo výhod najmä pre profesionálne použitie. Zabudovaný váhový systém umožňuje sledovanie a zdokumentovanie hmotnosti jednotlivých nákladov naberáka nakladača ako aj celkovej a cieľovej hmotnosti. Pomocou vlastnosti Memo je možné uložiť presnú polohu ramena a príslušenstva. Týmto spôsobom je možné príslušenstvo kedykoľvek automaticky vrátiť do počiatočnej polohy. Funkcie obmedzenia pracovného rozsahu ramena a príslušenstva zjednodušujú prácu a zvyšujú bezpečnosť. Jedným z takýchto príkladov je obmedzovač výšky zdvihu počas práce nakladača v budovách s nízkymi stropmi,“
povedal Sepp Nuscheler, tlačový hovorca Fendtu.

Druhá strieborná medaila bude za reguláciu uvoľnenia záťaže pre predný záves.

„Tlak ložiska zaveseného, dráhu sledujúceho náradia (napr. mulčovača, kosačky alebo snežného pluhu) je možné upraviť pomocou terminálu počas jazdy zo sedadla vodiča. Polohovací snímač na prednom závese aktívne a okamžite sleduje nerovnosti terénu a automaticky prispôsobuje uvoľňovací tlak. Náradie dynamicky sleduje premenlivé kontúry terénu, pričom tlak ložiska sa udržiava na konštantnej úrovni.“ uviedla porota.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: koláž poľnoinfo.sk - dva stroje s jednou posádkou boli ocenené na veľtrhu Agritechnica zlatou medailou.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym
Anonym
14. november 2011 15:00

Pán Huba len ste zabudol dat informaciu kde je vlatne tá výstava.dakujem za doplnenie informacie

Juraj Huba
Juraj Huba
14. november 2011 17:41

Ospravedlňujem sa Vám i ostatným čitateľom. Pri záverečnej úprave mi to vypadlo. Ďakujem za upozornenie a najmä, že nás pozorne čítate. Len tak ďalej :-)…