Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Decentralizácia Programu rozvoja vidieka nehrozí

Decentralizácia Programu rozvoja vidieka nehrozí
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Na základe analýzy vykonanej Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka nie je racionálne vstupovať v súčasnom období, teda dva roky do skončenia aktuálneho programového obdobia EÚ, radikálnymi zásahmi do funkčného systému implementácie Programu rozvoja vidieka na roky 2007 – 2013. Jej spomalenie by totiž spôsobilo nedočerpanie finančných prostriedkov z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka (EPFRV).

„V súčasnom období je preto potrebné zamerať sa na prípravu budúceho programovacieho obdobia 2014 až 2020 a negociáciu pri schvaľovaní nových programových dokumentov EÚ,“ konštatoval rezort pôdohospodárstva v Informácii o možnosti decentralizovať PRV, ktorú prerokuje na svojej stredajšej (16.11.) schôdzi vláda SR.

Európska komisia v marci 2010 podľa MPRV SR uviedla stratégiu Európa 2020, ktorá zo svojimi tromi základnými navzájom sa doplňujúcimi prioritami inteligentného, udržateľného a inkluzívneho rastu plánuje zabezpečiť, aby sa prijaté záväzky uvedených priorít premietli do účinných opatrení v praxi na európskej aj národnej úrovni.

Informáciou rezortu pôdohospodárstva sa realizuje programové vyhlásenie vlády, kde v časti Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka deklarovala preskúmanie možnosti decentralizovať rozhodovanie o prideľovaní zdrojov z PRV na vyššie územné celky.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym
Anonym
18. november 2011 16:17

pán Huba,doporučujem Vám urobit a zverejnit na polnoinfo rozhovor s pano Harajom GR Platobnej agentury ako je PA pripravená na platby dotaciia aké sú predpokladané terminy.Pdnikatelia v polnohospodarstve to potrebuju vediet pre casch flou koncom roka,určite Vám budú vdační.