Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
MPRV SR Z ekonomiky

Zsolt Simon: Poľnohospodárstvo pred krachom

blank

Uverejňujeme v plnom znení reakciu bývalého ministra Zsolta Simona na článok „Dnes sa na ministerstve rozhoduje o dramatickom znížení priamych platieb pre rok 2020“, ktorý dnes zverejnil portál poľnoinfo.sk.

Diletantizmus druhej Ficovej vlády kde sa za éry ministra Jahnátka rozbiehalo budovanie korupčných schém (ako to opísali aktéri v prípade ,,Dobytkár!“ v rokoch 2012-2016) balamutil farmárov a zanedbal koncepčné riešiť rozvoj poľnohospodárstva.  Za ministerky Matečnej (SNS) sa tiež starali iba o to, aby systém korupcie fungoval ako naolejovaný stroj.  Výsledkom je pokles slovenských potravín na našich pultoch a prepad zahranično – obchodnej bilancie v sektore. Miesto potravín produkujeme na poliach energiu.

Súčasná vláda výsledok zlyhania predchádzajúcich korupčných vlád Smeru chce riešiť opatreniami, ktoré dokonajú to čo smeráci začali.

Plány presunu peňazí z I piliera do II. piliera a pokles prostriedkov na priame platby, ovce a HD povedie k likvidácii produkcie potravín na Slovensku.  Tí, čo produkujú energiu na poliach zase budú na tom lepšie ako tí, čo sa pokúšajú o produkciu potravín.

Tohtoročné sucho v kombinácii s poklesom štátnych podpôr pre poľnohospodárov bude mať nenapraviteľné dôsledky. Budeme mať ešte menej domácich potravín na našich pultoch.

Vyzývame ministra Mičovského, ako i celú vládnu koalíciu, aby dobre zvážili a prehodnotili svoje rozhodnutia, ktoré by viedlo k poklesu podpôr pre oblasti produkujúce základné potravinárske suroviny.

Autor článku: Zsolt Simon, predseda Magyar Fórum - Maďarské fórum
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1572 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

2 komentáre

 1. blank
  Čsad
  28. mája 2020

  Zsolty, nech Ťa ktokoľvek kritizuje za Tvoje pôsobenie na rezorte , dnes si potvrdil že patríš k nám – poľnohospodárom !

  Odpovedať
  1. blank
   Ján
   30. mája 2020

   Pre-“ Čsad a Zsoltyho S.“ , nerobte BUBU,BUBU ! Vy nemáte nič spoločné s poľnohospodárstvom,ale …….! Pán Mičovský-držte sa …!!!

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.