Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Zsolt Simon: Poľnohospodárstvo pred krachom

Zsolt Simon: Poľnohospodárstvo pred krachom
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Uverejňujeme v plnom znení reakciu bývalého ministra Zsolta Simona na článok „Dnes sa na ministerstve rozhoduje o dramatickom znížení priamych platieb pre rok 2020“, ktorý dnes zverejnil portál poľnoinfo.sk.

Diletantizmus druhej Ficovej vlády kde sa za éry ministra Jahnátka rozbiehalo budovanie korupčných schém (ako to opísali aktéri v prípade ,,Dobytkár!“ v rokoch 2012-2016) balamutil farmárov a zanedbal koncepčné riešiť rozvoj poľnohospodárstva.  Za ministerky Matečnej (SNS) sa tiež starali iba o to, aby systém korupcie fungoval ako naolejovaný stroj.  Výsledkom je pokles slovenských potravín na našich pultoch a prepad zahranično – obchodnej bilancie v sektore. Miesto potravín produkujeme na poliach energiu.

Súčasná vláda výsledok zlyhania predchádzajúcich korupčných vlád Smeru chce riešiť opatreniami, ktoré dokonajú to čo smeráci začali.

Plány presunu peňazí z I piliera do II. piliera a pokles prostriedkov na priame platby, ovce a HD povedie k likvidácii produkcie potravín na Slovensku.  Tí, čo produkujú energiu na poliach zase budú na tom lepšie ako tí, čo sa pokúšajú o produkciu potravín.

Tohtoročné sucho v kombinácii s poklesom štátnych podpôr pre poľnohospodárov bude mať nenapraviteľné dôsledky. Budeme mať ešte menej domácich potravín na našich pultoch.

Vyzývame ministra Mičovského, ako i celú vládnu koalíciu, aby dobre zvážili a prehodnotili svoje rozhodnutia, ktoré by viedlo k poklesu podpôr pre oblasti produkujúce základné potravinárske suroviny.

Autor článku: Zsolt Simon, predseda Magyar Fórum - Maďarské fórum
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Čsad
Čsad
28. máj 2020 22:19

Zsolty, nech Ťa ktokoľvek kritizuje za Tvoje pôsobenie na rezorte , dnes si potvrdil že patríš k nám – poľnohospodárom !

Ján
Ján
30. máj 2020 5:43
Odpoveď na  Čsad

Pre-“ Čsad a Zsoltyho S.“ , nerobte BUBU,BUBU ! Vy nemáte nič spoločné s poľnohospodárstvom,ale …….! Pán Mičovský-držte sa …!!!