Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Zmluvy na Zelenú naftu by mali byť zaslané v budúcom týždni

Zmluvy na Zelenú naftu by mali byť zaslané v budúcom týždni
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

O podporu v rámci opatrenia na Zelenú naftu 2020 požiadalo 2331 chovateľov a pestovateľov špeciálnej rastlinnej výroby. Celkovo ide o sumu vo výške 26,38 milióna eur. Ministerstvo pôdohospodárstva sme oslovili s otázkami, ako vyplácanie spomínanej štátnej pomoci postúpilo.

„Aktuálne prebieha 100-percentá administratívna kontrola žiadostí. Žiadatelia sú prostredníctvom notifikačných e-mailov vyzývaní na odstránenie nedostatkov,“ informuje čitateľov portálu poľnoinfo.sk tlačový odbor agrorezortu.

Ten ďalej odporúča, aby žiadatelia priebežne sledovali e-mailovú schránku, ktorú si v rámci žiadostí o Zelenú naftu 2020 uviedli ako kontaktnú e-mailovú adresu.

„V priebehu najbližších dní budú žiadosti schvaľované, o čom bude žiadateľ informovaný e-mailovou notifikáciou. V prípade nesplnenia podmienok vo výzve a príslušnej schéme budú žiadatelia vyraďovaní z administratívneho spracovania, o čom budú obdobne informovaní prostredníctvom e-mailovej notifikácie,“ uvádza agrorezort.

Ministerstvo pôdohospodárstva sľubuje, že v budúcom týždni by malo dôjsť k predpokladanému zasielaniu zmlúv na poskytnutie podpôr. Aj v tomto prípade je dôležité kontrolovať prichádzajúcu e-mailovú poštu. Pravdepodobne tak ako vlani, aj tento rok na samotné podpísanie zmluvy nezostane poľnohospodárom veľa času.

„Inštrukcie pre žiadateľov k podpisu zmluvy budú súčasťou notifikačného e-mailu. Vyplatenie predmetnej dotácie je v zmysle platnej legislatívy možné len do konca roka 2020,“ uzatvára agrorezort.

Zelená nafta je štátne podporné opatrenie citlivých komodít. V roku 2020 vyhlásila PPA dve výzvy na predkladanie žiadostí o dotáciu z tohto opatrenia. V rámci prvej výzvy (17. augusta 2020 až 18. septembra 2020) bolo prijatých 2247 žiadostí na sumu takmer 26,1 milióna eur. V rámci druhej výzvy (7. októbra 2020 až 13. októbra 2020) bolo prijatých 84 žiadostí vo výške takmer 274.000 eur.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments