Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Názory a komentáre Z domova

Z bielej vrany sa veľmi ľahko môže stať čierna ovca

Z bielej vrany sa veľmi ľahko môže stať čierna ovca
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Tlačová konferencia k Plánu obnovy, Graf: Denník N

Graf, ktorý zorientuje, je často viac ako článok. Nedá sa ním nič prikrášliť, lebo presne popisuje stav. S kolegami, ktorí sa denne podieľajú na príprave obsahu portálu poľnoinfo.sk sme za ostatný polrok napísali alebo zverejnili 28 článkov k Plánu obnovy. Najskôr sme vysvetľovali čo prináša, informovali o prioritách agrorezortu alebo neskôr rozčarovane konštatovali, že stopa chlebového odvetvia v uniknutom návrhu dokumentu je minimálna.

Situácia bola napätá, agrárne samosprávy zúrili. Odrazu sme začuli z Dobrovičovej ulice ubezpečovanie, že je to len návrh. Na tlačovej konferencii v závere septembra dokonca stáli plece pri pleci kolegovia z vlády. Ten z financií uisťoval, že najvyšší úradníci chlebového odvetvia si svoje povinnosti pri Pláne obnovy splnili. Náš minister sa pochválil, že priority agrorezortu odovzdal straníckemu kolegovi osobne na oslavách SNP v Banskej Bystrici.

O týždeň neskôr vystúpil šéf rezortu v televíznej diskusii. Zdalo sa, že keď dokázal podmieniť svoje zotrvanie vo funkcii úspechom pri obhajovaní opodstatnenosti pôdohospodárstva v Pláne, že má v rukách žolíka, ktorého vytiahne v správny čas. Dnes je všetko inak. Agrorezort je z kola von. A aj chlapské slovo má úplne inú váhu, ako sme si mysleli. Zdá sa, že z bielej vrany sa veľmi ľahko môže stať čierna ovca. A ešte niečo. Vlastne, už len ten graf.

Podporte tvorbu kvalitného obsahu na Poľnoinfo.sk v roku 2021

Podporte tvorbu kvalitného obsahu na Poľnoinfo.sk v roku 2021. Aj platba od našich čitateľov nám pomôže v rozšírení poskytovania pôvodných informácií a otváraní aktuálnych tém. Navyše, získate aktuálny newsletter na rok 2021 s výberom najzaujímavejších článkov, ktorý je určený exkluzívne iba pre podporovateľov portálu poľnoinfo.sk.

Podporte Poľnoinfo.sk hneď teraz jednoduchou jednorazovou platbou kartou

Daňový doklad vám zašleme poštou okamžite po administrácii platby. Exkluzívny newsletter vám budeme zasielať na mail, ktorý ste uviedli v platobných údajoch.

Detaily platby
 
 
 
 
 
Celkom  

 

Powered by Stripe Stripe PCI Stripe PSD2 EÚ Stripe AICPA SOC Stripe E-Money EÚ

Platba kartou je zabezpečená službou Stripe, ktorá používa to najmodernejšie zabezpečenie a spĺňa všetky náležitosti finančnej inštitúcie fungujúcej v Európskej únii: vlastní EÚ licenciu E-Money License, má certifikát PCI DSS Level 1 a spĺňa požiadavky PSD2 and Strong Customer Authentication (SCA), SSAE18/SOC 1 typ 1 a typ 2, a SSAE18/SOC 2 typ 1 a typ 2.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Tlačová konferencia k Plánu obnovy, Graf: Denník N

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
19 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Jozef
Jozef
14. január 2021 6:33

Graf je dôkazom zlyhania, obrovského zlyhania. Keby nebolo k nemu došlo, mohli byť zacelené mnohé rany rezortu od vstupu Slovenska do EÚ. Nebudú…!

jozef
jozef
14. január 2021 8:49

Čo k tomu dodať? Pán minister odstúpte , nechajte to niekomu kto rozumie poľnohospodárstvu a reálne rozmýšľa a bude sa snažiť zachrániť čo sa dá, alebo zostaňte a vyžerte si to čo príde , keď budú padať na hubu tí ktorý sa poctivo snažili gazdovať. Stará EU musí mať radosť… Celý komentár »

i.l.
i.l.
16. január 2021 16:58
Odpoveď na  jozef

jednoducho povedane je to hnup.

mmmmm
mmmmm
14. január 2021 9:05

Raz darmo, dedo-les jednoducho na to nemá. Už jeho bľabotanie o výmerách repky na jar, hovorilo za všetko. Potom riešil problémy poľnohospodárstva cez marketing vykladania tovaru v supermarketoch. Nemohol vynechať ani problematiku vlka a vymyslel totálnu kravinu so strážnymi psami, oplôtkami, plotmi… Toto nie je človek vhodný na ministerstvo poľnohosp.… Celý komentár »

poľnoh.
poľnoh.
14. január 2021 12:16
Odpoveď na  mmmmm

Súhlasím s Vami, už som raz povedala, že Corona na Slovensku nenarobí toľko škôd, ako ministri páni Mičovský a Budaj. Ak som trochu rozumela článku v ktorom sa píše, že pozemky , ktoré spravuje štát chce spravovať ministerstvo životného prostredia. Prečo pán Budaj si nezoberie medvede a vlkov do hlavného… Celý komentár »

CHZVIL
CHZVIL
14. január 2021 9:08

Ako zvykol hovoriť jeden z jeho predchodcov : ,, Nevedomosť je blaženosť …” Škoda , že si to znova odskáču nevinný poľnohospodári.

GJ
GJ
14. január 2021 19:04

Tak teraz neviem. Macho hovorí o plnej peňaženke, o tom, že sa naši poľnohospodári majú na čo tešiť a tu sa zase bedáka a bedáka, odvoláva minister, hovorí o čiernej ovci… Už viem prečo je naše pôdohospodárstvo tam kde je. Lebo miesto práce a učenia sa len bedáka a bedáka… Celý komentár »

Félix
Félix
15. január 2021 7:49
Odpoveď na  GJ

GJ, je to uhol pohľadu. Ak chceme zásadne niečo zmeniť v rezorte, a myslím si, že je to potrebné, peňazí na zásadné zmeny je pramálo. Ak chceme pokračovať v “údržbe”, resp. udržiavacom móde, peňazí je dostatok. Avšak aj ľudia mimo sektora vidia, že takto to už ďalej nemôže ísť, pokračovať… Celý komentár »

Ja,L
Ja,L
16. január 2021 15:28
Odpoveď na  GJ

Projekty a výzvy. Úžasné. Zasa budú zvýhodňovaný jednotlivci nad ostatnými. Pre spoločnosti zaoberajúcimi písaním projektov bude “zlatá baňa”.
Ak minister skutočne chce pomôcť, tak by mal použiť financie plošne pre každého.
Napríklad odbremeniť poľnohospodárov od odvodov 2-3 mesiace, podľa toho ako vydá z balíka.

Róbert
Róbert
15. január 2021 9:21

Pán Félix. Odporučte mi zásadnú štúdiu ktorá poukazuje na vzťah: “málo peňazí vs. klesajúca biodiverzita, málo peňazí vs. devastácia pôdy, málo peňazí vs. devastácia pôdy, klesajúca biodiverzita”. Ďakujem.

jozef R.
jozef R.
21. január 2021 7:17
Odpoveď na  Róbert

Róbert, neviem, či existuje nejaká zásadná štúdia, ale vzťah ekosystémovej biodiverzity, či devastácii pôdy verzus peniaze vidí každý, kto vidieť chce. Napr. pri pozemkových úpravách sú prevažne celkom umne do lánov v svahovitejších terénoch zakomponované protierozívne pásy zelene. To sú také tie remízky so stromami na ktorých hniezdi vtáctvo, zlietajú… Celý komentár »

realista
realista
21. január 2021 8:25
Odpoveď na  Róbert

Skúste začať napr. Karol Marx Kapitál, Slovenské vydavateľstvo politickej literatúry 1955-1958…..

starý gazda
starý gazda
21. január 2021 8:54

jozef R vaše uvahy su spravne no niečo im chyba nie ste rolnik a ked ano tak živoriaci rolnik nepotrebuje svoju podu potrebuje ju len obrabat a chranit to znamenarobit vetrolamy remisky vodozadržne opatrenia zavlahy lebo to mu zvyšuje a stabilizuje urodu kupovat podu musi aby zabranil developerstvu ale tym… Celý komentár »

Nohavica
Nohavica
21. január 2021 16:55
Odpoveď na  starý gazda

“starý gazda” …vypúšťate tu neustále nejaké ťažko zrozumiteľné tvrdenia… svoje dojmy povyšujete na prírodné zákony…skúste niečo aj vyargumentovať …prečo drvivá väčšina farmárov nebuduje a neudržiava sama od seba ekologické opatrenia na pôde ?…(keby chceli, už to mohli dávno urobiť)…alebo tvrdenie, že farmári kupujú pôdu aby zabránili developerstvu, to máte odkiaľ… Celý komentár »

starý gazda
starý gazda
21. január 2021 17:50

pan Nohavička ja nemožem za to že niekto nevie pochopit jednoduche veci čo myslite kolko sa da zarobit na 1 ha klasiky 100 max 200 eur čo je aj zo započitanim dotacii s toho mate uživit seba a odvody za seba. Samozrejme čo vam zostane treba zdanit 20 %a za… Celý komentár »

Nohavica
Nohavica
21. január 2021 18:43
Odpoveď na  starý gazda

…opäť ste pri inej téme…začali ste o ekologických opatreniach, skokom ste sa dostali k rentabilite a chcete pokračovať štatistikami…a samozrejme medzitým povinný kopanec do pozemkových úprav…debatujete pod týmto článkom úplne od veci….

Ja,L
Ja,L
21. január 2021 19:02
Odpoveď na  starý gazda

Vážený, ja vás nechcem dotknúť, ale mali by ste prehodnotiť vaše pôsobenie v poľnohospodárstve, ak viete vyprodukovať len 100-200 eur z Ha aj s dotáciami pred zdanením. Samozrejme ak hospodárite v oblasti nadmernými škodami lesnou zverou, potom pochopím. Len to nie, načo sú vám remízky, ak sú ešte útočiskom beztak… Celý komentár »

starý gazda
starý gazda
22. január 2021 9:42

JaL rad by som vedel či rozoznate jačmen od pšenice možno ano no prehlad o agrosektore určite nemate ak ano rad by som počol vaš recept nech sa rolnici poučia

Ja,L
Ja,L
23. január 2021 14:30
Odpoveď na  starý gazda

Za 24 úspešne uzatvorených hospodárskych rokov hádam rozoznám jačmeň od pšenice, a tvrdenie, že by som nemal prehľad o agrosektore je smiešne. To že Vy kde robíte chybu ak bez dotácii produkujete mínus, tak tomu by ste mali sadnúť a popremýšlať vo vlastnom záujme. Čo by som odporučil: nespoliehať sa… Celý komentár »