Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z domova

Vývoz surovín, ktoré by počas výnimočného stavu mohli chýbať, treba hlásiť

Vývoz surovín, ktoré by počas výnimočného stavu mohli chýbať, treba hlásiť
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR novelou zákona o potravinách od začiatku júla zaviedlo do platnosti novú oznamovaciu povinnosť.

„Sledujeme ňou dôležitý cieľ zabrániť tomu, aby sa počas výnimočného stavu, núdzového stavu a aj mimoriadnej situácie vyvážali zo Slovenska suroviny v množstvách, ktoré by následne chýbali domácim spracovateľom. Ohlasovacia povinnosť sa týka vývozu poľnohospodárskych a potravinárskych komodít nad 400 ton,“ spresnil agrorezort.

Vývozca agrokomodity plánovaný export nahlási na MPRV do desiateho dňa kalendárneho mesiaca, ktorý bezprostredne predchádza kalendárnemu mesiacu, v ktorom chce komoditu vyviezť.

„Na základe tohto oznámenia následne posúdime, či vývozom komodity neklesnú na Slovensku jej skladové zásoby pod kritickú hodnotu. Ak takéto riziko nebude hroziť, vývozca môže surovinu exportovať,“ dodalo ministerstvo pôdohospodárstva.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1529 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments