Zadajte hľadaný výraz

Zaujímavosti Zo sveta

Výstavisko hodnotí Zem živiteľku. Vraj potešila návštevníkov aj vystavovateľov

Výstavisko hodnotí Zem živiteľku. Vraj potešila návštevníkov aj vystavovateľov
insert_photoNa výstave Zem živiteľka už tradične vystavuje aj slovenská spoločnosť KomAgrartechnik z Marcelovej.

Budějovické Výstavisko je spokojné s návštevnosťou 47. medzinárodnej výstavy Zem živiteľka, ktorá dnes (31.8.2021) skončila. Čísla zatiaľ nezverejnilo. Do budúcnosti bude potrebný parkovací dom, pretože kvôli dažďu rozmokli viaceré parkovacie plochy a miesta chýbali, povedal ČTK podpredseda predstavenstva výstaviska Zdeněk Volf.

Na 47. ročníku výstavy sa od 26. augusta predstavilo takmer 500 vystavovateľov, menej než predvlani. Vlani bola akcia kvôli koronavírusu zrušená. Predvlani výstava prilákala 123-tisíc ľudí a predstavilo sa 581 vystavovateľov z 19 krajín. Tento rok čaká výstavisko okolo 100.000 návštevníkov, povedal minulý týždeň ČTK predseda predstavenstva výstaviska Martin Karban.

Keď sa výstava pripravovala, mala firma obavy.

“Vnímali sme veľký optimizmus vystavovateľov, ale nevedeli sme, ako to dopadne. U návštevníkov to isté. Na jednej strane bolo jasné, že ľudia nikam nemohli a stretávať sa chcú, ale tiež sme vedeli, že u staršej generácie panujú obavy navštevovať akcie. A vôbec nám tento rok nenahralo počasie, pretože dva dni pred výstavou bolo hrozné. Predpoveď vyzerala strašne. Našťastie sa deň pred výstavou vyčasilo a nám ľudia prišli hneď prvý deň. Návštevnosť vnímame veľmi pozitívne, pesimistické odhady sa vôbec nenaplnili,” povedal Volf.

Pozitívne reakcie má výstavisko aj od firiem. Veľa z nich si podľa Volfa cení to, že na hlavnej trase mali priestor výhradne odborní vystavovatelia.

“To je trend, ktorý sme dôsledne nasadili v roku 2017, a odklonili sme sa od neodborných predajcov. K Živiteľke patria, my sa ich nezriekame, ale vzďaľujeme ich do zón mimo hlavnej trasy,” povedal Volf.

Nové pavilóny múzea

Ako dodal, dôležitá je aj edukačná funkcia výstavy. Snaha priblížiť poľnohospodárstvo ľuďom. Ukázať ho ako veľmi perspektívneho zamestnávateľa.

Do niekoľkých rokov chce firma prerobiť pavilóny R1, R2 a R3. Do budúcnosti bude potrebné vybudovať aj parkovací dom.

“Tento ročník ukázal, ako veľmi nám chýba parkovanie. Rozmoklo, sťažilo sa využívanie lúk,” povedal Volf.

Počas Živiteľky otvorilo výstavisko zmodernizovaný pavilón Z. Prestavali ho na výstavné, kongresové a kultúrne centrum s kapacitou až 1000 ľudí. Ide o najväčšiu investíciu firmy za poslednú dekádu. S ďalšími menšími dosiahnu tohtoročné investičné výdavky 7,8 milióna eur (200 mil. Kč).

České národné poľnohospodárske múzeum počas výstavy ohlásilo, že postaví vo výstavisku dve budovy. Náklady dosiahnu 18 miliónov eur (460 miliónov Kč) a hotovo má byť do roku 2025. Nové pobočky múzea sa zamerajú na rybárstvo, poľnohospodárske stroje a potraviny z južných Čiech.

Autor článku: ČTK
Zdroj obrázku: Na výstave Zem živiteľka už tradične vystavuje aj slovenská spoločnosť KomAgrartechnik z Marcelovej.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments