Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Víťazom súťaže Top Agro Slovensko sa stala spoločnosť AGRO – SEMEG S 3

Víťazom súťaže Top Agro Slovensko sa stala spoločnosť AGRO – SEMEG S 3
insert_photoJuraj Huba

Absolútnym víťazom 27. ročníka súťaže Top Agro Slovensko sa stala spoločnosť AGRO – SEMEG S 3, s. r. o., Horné Semerovce v okrese Levice. Informoval o tom Klub poľnohospodárskych novinárov, ktorý je organizátorom súťaže.

Spoločnosť AGRO – SEMEG S 3 sa stala absolútnym víťazom súťaže a vyhrala aj kategóriu obchodných spoločností, ktoré podnikajú v produkčných oblastiach. Firma hospodári na 1640 hektároch poľnohospodárskej pôdy a zamestnáva 19 pracovníkov. Za ich ekonomickým úspechom je prístup k obrábaniu pôdy a využívanie moderných technológií.

AGRO – SEMEG S 3 výrazne využíva moderné technológie, ktoré šetria náklady. Traktory a kombajny sú vybavené GPS a dátovo diagnostikujú obrábané polia, čím vznikajú úrodové mapy. Výživa a celý komplex agrotechnických operácií sa tak nerobí naslepo, ale s poznaním, čo príslušné plodiny potrebujú.

V súťaži boli na základe objektívnych ekonomických ukazovateľov vyhodnotené najlepšie poľnohospodárske družstvá, obchodné spoločnosti a samostatne hospodáriaci roľníci. Základnými ukazovateľmi pre stanovenie poradia boli rentabilita kapitálu, nákladovosť výnosov z hospodárskej činnosti a produktivita práce. Výsledky vyhodnotila sekcia stratégií analýz a prierezových činností Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR na základe hospodárskych výsledkov za rok 2021.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Juraj Huba

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments