Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Zaujímavosti

Víťazom 15. ročníka Top Agro je PD Pokrok Ostrov

Najlepších slovenských poľnohospodárov a potravinárov – víťazov 15. ročníka súťaže Top Agro Slovensko a 10. ročníka súťaže Najkrajší chotár roka ocenili vo štvrtok v Dome umenia v Piešťanoch. Tento rok vyhodnotil Výskumný ústav ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva najlepšie podniky zo vzorky približne 1200 podnikov. Prinášame vám poradie sto najlepších, ktorí sú rozdelení v jednotlivých kategóriách.

Metóda hodnotenia ekonomickej bonity špecifikuje výsledný integrovaný ukazovateľ, zohľadňujúci rentabilitu celkového kapitálu, nákladovosť tržieb a produktivitu práce z pridanej hodnoty. Zohľadnené boli aj tržby z rastlinnej a živočíšnej výroby a počet zamestnancov. Vylúčené boli podniky, ktoré vykázali stratu a záväzky voči Sociálnej poisťovni.


tabuľky: Výskumný ústav ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva.

V súťaži Najkrajší chotár roka 2010 putuje cena pre víťaza od Agentúry pre rozvoj vidieka na farmu Kláry Kissovej zo Želiezoviec. Druhé miesto v súťaži získala spoločnosť Agromix zo Sedlísk a pomyselnú brodzovú medailu si z Piešťan odniesli družstevníci z Važca.

Okrem toho boli udelené aj špeciálne ceny – skokanom roka je Danubius Fruct Dunajská Lužná. Za podnikateľský čin roka bol ocenený Zdenek Černay zo Senca, mladým farmárom roka sa stal a Cenu Roľníckych novín získal Juraj Máčaj z Kráľovej pri Senci a Cenu za najlepšie výsledky za 15 rokov Top Agro si odnieslo PD (Servisné družstvo roľníkov) Rastislavice. Cenu UniCredit Bank získala spoločnosť Begokon zo Stredných Plachtiniec.

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments