Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Viazané podpory majú za úlohu udržať aktuálny stav

Viazané priame platby sa poskytnú v tzv. citlivých sektoroch, ktoré čelia určitým ťažkostiam.

„Účelom viazanej podpory je udržanie aktuálnej úrovne produkcie v dotknutých sektoroch,“ uviedlo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka v návrhu nariadenia vlády SR o pravidlách poskytovania podpory v poľnohospodárstve v súvislosti so schémami viazaných priamych platieb. Návrh rezort predložil do pripomienkového konania.

Nový systém priamych platieb bude tvoriť viaczložkový systém podpôr. Predkladaný návrh nariadenia upravuje schémy viazaných priamych platieb, ktorými sú platby na pestovanie cukrovej repy, chmeľu, platby na pestovanie vybraných druhov ovocia s vysokou a veľmi vysokou prácnosťou, ďalej platby na pestovanie vybraných druhov zeleniny s vysokou a veľmi vysokou prácnosťou, ako aj platby na pestovanie rajčiakov, na chov bahníc, jariek a kôz, na výkrm vybraných kategórií hovädzieho dobytka a platba na kravy chované v systéme s trhovou produkciou mlieka.

Navrhované nariadenie vlády by malo nadobudnúť účinnosť 1. marca 2015.

 „Navrhovaný dátum nadobudnutia účinnosti je určený tak, aby Pôdohospodárska platobná agentúra mala dostatok času na vyhotovenie a vypísanie výziev na predkladanie žiadostí, aby adresáti právnej úpravy mali dostatok času na oboznámenie sa s ňou a zároveň aj dostatok času na predkladanie žiadostí,“ dodal rezort pôdohospodárstva.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments