Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Vianočná atmosféra na Agroinštitúte

Vianočná atmosféra na Agroinštitúte
insert_photopoľnoinfo.sk

K vianočným sviatkom v Nitre určite patrí aj prezentácia odbornej zručnosti žiakov stredných odborných škôl pôdohospodárskeho zamerania. Nitriansky Agroinštitút vtedy zaplnia študenti odborných škôl, aby predviedli to, čo sa naučili počas štúdia.

Táto celoslovenská súťaž sa nazýva „Vianočná väzba“ a konala sa v priestoroch tohto metodického, vzdelávacieho a kongresového centra slovenského poľnohospodárstva už po šestnásty raz.

Do praktického overovania odbornej zručnosti sa zapojili aj stredné odborné školy zo zahraničia a to z Českej republiky a z Maďarska. Dovedna bol počet prihlásených škôl približne na minuloročnej úrovni.

Oproti lanskému roku, sa ale aj tak niektoré veci zmenili. Napríklad prezentácia prác výrobkov žiakov stredných odborných škôl a ľudových remeselníkov. Tí, v jednotlivých priestoroch Agroinštitútu vytvárali priam rodinnú, vianočnú atmosféru. Agroinštitút poľudštili. Žiaľ, toho sme sa tento rok už nedočkali. Nebolo dostatok prostriedkov.

Na prezentácii odbornej zručnosti žiakov som bol tento rok služobne už tretíkrát. Toto podujatie sa koná vždy v období, keď o sviatkoch pokoja a lásky hovoria len média. Reálne je to úplne inak a každý chceme stihnúť toho čo najviac. Preto ma vždy poteší, keď si i v tomto zhone vieme s kolegami nájsť čas na kávu a pozrieť si to, čo vytvorili študenti našich stredných odborných škôl.

Verím, že aj napriek mnohým ťažkostiam, toto podujatie prežije a nielen nitrianski redaktori sa tu vždy stretnú a žiaci im pripomenú: „Pozor, blížia sa Vianoce, sviatky pokoja a lásky“.

Príjemné vianočné sviatky v kruhu najbližších prajú redaktori internetového spravodajstva pre poľnohospodárov.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments