Zadajte hľadaný výraz

Branding RPPK 2020 ples TOP
Z domova Zaujímavosti

Vianočné čítanie: Ceny stromčekov zostali rovnaké, dopyt sa znižuje

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 490

Tento rok pripravili Lesy SR, š. p., na trh viac ako 4500 stromčekov, z toho asi 2100 borovíc, 2200 smrekov a 200 jedlí. Záujem o stromčeky každoročne klesá a Lesy SR nie sú generálnym dodávateľom tohto sortimentu, reagujú len na dopyt trhu.

„Ceny stromčekov sú oproti minulému roku takmer rovnaké s tým, že si ich upravuje každý odštepný závod. Konečná suma závisí aj od výšky, tvaru a druhu vianočného stromčeka. Napríklad cena smreka obyčajného 1. triedy s výškou od 1 do 1,5 metra sa pohybuje na úrovni 160 Sk a cena borovice čiernej s výškou 1 až 1,5 metra v 1. triede dosiahne približne 240 Sk. Vianočné stromčeky nižšej kvalitatívnej triedy – druhej a tretej – budú lacnejšie o asi 20 Sk,“ informovala hovorkyňa podniku Lesy SR Anita Fáková.

Autor článku: podľa TASR
Zdroj obrázku: vianocne-stromceky.kvalitne.cz

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1434 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.