Zadajte hľadaný výraz

Z domova Živočíšna výroba

V Rimavskej Sobote pribudne automat na mlieko

Aj obyvatelia Rimavskej Soboty si budú môcť už zakrátko sami načapovať kravské mlieko z automatu. Postará sa o to Roľnícka spoločnosť, a.s. Bottovo, ktorá umiestni automat v centre mesta. Ďalší zrejme pribudne aj v Klenovci.

“V decembri ho dáme na skúšku k Domu kultúry. Ak sa osvedčí, určite pribudnú v meste a okolí aj ďalšie automaty na čerstvé kravské mlieko,” povedal TASR predseda predstavenstva spoločnosti Miroslav Juríček, ktorý ráta so spotrebou okolo 600 až 1000 litrov mlieka denne. Automat budú zásobovať z vlastných zdrojov.

“Stačí si len priniesť nejakú nádobu a načapovať. Liter plnotučného mlieka bude stáť 50 centov (15 Sk),” spresňuje Juríček. Jeden automat pritom stojí od 4979 eur (150.000 Sk) do 26.555 eur (800.000 Sk).

“Na Slovensku sú tieto automaty novinkou, v Taliansku sa však osvedčili a je ich okolo 1000 v celej krajine. Mám informácie, že v blízkej dobe pribudne automat aj v Klenovci,” konštatuje predseda predstavenstva.

Roľnícka spoločnosť Bottovo vlastní 420 kráv, ktoré vyprodukujú denne 9000 litrov mlieka. Päť až desať percent z výroby by tak putovalo do automatu v Rimavskej Sobote.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments