Zadajte hľadaný výraz

Zaujímavosti Zo sveta

V ČR začal veľtrh populárny aj u nás

V ČR začal veľtrh populárny aj u nás
insert_photoTechAgro 2010

V sobotu (31. marca) začala na výstavisku v Brne najväčšia poľnohospodárska prehliadka v strednej Európe – komplex medzinárodných veľtrhov TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA a BIOMASA. Skupina podujatí prináša najnovšie trendy a technológie z poľnohospodárstva, lesníctva a veterinárstva. Na veľtrhu sa prezentujú popredné svetové firmy a punc odbornosti zabezpečuje aj bohatá zahraničná účasť a sprievodný program, ktorý je orientovaný na aktuálne témy.

„Tento rok hovoríme o rekordnom ročníku. Komplex všetkých štyroch výstav obsiahol viac ako 72 tisíc m2 za účasti viac ako 760 vystavovateľov, čo je najviac v celej histórii. Veľmi by som si prial, aby sa úspešnosť týchto podujatí preniesla do českého poľnohospodárstva,“ hovorí Martin Pýcha, predseda Poľnohospodárskeho zväzu Českej republiky.

Ten ďalej zdôraznil, že každá takáto verejnosťou bohato navštevovaná akcia pomáha českému poľnohospodárstvu ako progresívne sa rozvíjajúcemu odboru.

„Veľtrh ukazuje poľnohospodárstvo ako oblasť, ktorá využíva najnovšie technológie a je perspektívne pre mladých ľudí. To je veľmi dôležité práve v tejto dobe, keď sa v nadchádzajúcich desiatich rokoch s najväčšou pravdepodobnosťou obmení takmer jedna tretina ľudí, ktorí pracujú v českom poľnohospodárstve,“ uviedol Martin Pýcha.

Aj keď sa najvyššia návštevnosť veľtrhu očakáva práve v pracovných dňoch (pondelok, utorok, streda), už v sobotu navštívilo podujatie približne 20 tisíc návštevníkov.

„Prišli sa pozrieť na najnovšiu poľnohospodársku techniku, živé zvieratá, ale aj zábavné programy. Plno bolo nie len v trinástich pavilónoch, ale aj v ich okolí. Pozornosť návštevníkov priťahovali aj ohrady s najrôznejšími plemenami hovädzieho dobytka, oviec a kôz. Zvieratá so zvláštne zahnutými rohmi, dlhou srsťou a rôznych farebných variácii boli pre radu návštevníkov prekvapením, pretože tak rozmanité druhy bežne na lúkach nevidia. Chovateľské zväzy priviezli do Brna takmer všetky plemená hospodárskych zvierat, ktoré sa v Českej republike vyskytujú,“ povedala Martina Kremlová, manažérka PR a reklamy veľtrhu TECHAGRO.

Upriamujeme pozornosť na sprievodné podujatia:
Pondelok (2. apríla)
Vízia v poľnohospodárstve 2012 – 2013 (10.00 – 11.30 hod)
Organizátor: GE Money Bank, Miesto usporiadania: pavilón P, sála P1

Živý vidiek (12.00 – 14.00 hod)
Organizátor: Asociácia súkromného poľnohospodárstva ČR, Miesto usporiadania: kongresové centrum, sál B

5. Stredoeurópsky veterinárny kongres – Stretnutie veterinárnych lekárov ČR a Slovenska (14.00 hod)
Organizátor: Veľtrhy Brno, a.s.
Miesto usporiadania: kongresové centrum, sál A

Utorok (3. apríla)
Stretnutie poľnohospodárov s politikmi (10.00 – 14.00 hod)
Odborný garant a organizátor: Agrárna komora ČR, Miesto usporiadania: pavilón A, Rotunda

5. Stredoeurópsky veterinárny kongres – ANTIBIOTICKÝ VETERINÁRNY DEŇ (9.00 hod – 15.00 hod)
Organizátor: Veľtrhy Brno, a.s., Miesto usporiadania: kongresové centrum, sál A

Streda (4. apríla)
Zasadnutie Ekonomickej komisie Agrárnej komory ČR (9.30 – 13.00 hod )
Organizátor: Agrárna komora ČR, Miesto usporiadania: pavilón A3, sál Brno

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TechAgro 2010

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments