Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

V Bratislave bude seminár o dopadoch klimatickej zmeny v SR

V Bratislave bude seminár o dopadoch klimatickej zmeny v SR
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - dlhotrvajúce suchá striedajú prívalové dažde, aj to je obraz súčasných klimatických zmien.

Dopady prognózovanej klimatickej zmeny na agrosektor v SR a možné scenáre ich riešenia budú analyzovať odborníci na seminári, ktorý sa 14. a 15. júla uskutoční v Bratislave. Podujatie pripravili rezort pôdohospodárstva a Výskumný ústav pôdoznalectva a ochrany pôdy v spolupráci s Organizáciou Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO).

Podľa avizovaného programu s príspevkom vystúpi rezortný šéf Stanislav Becík a takmer 10 výskumných a vedeckých pracovníkov. Naznačia súčasný stav klimatickej zmeny a opatrenia na zmiernenie negatívnych následkov na rastlinnú výrobu, lesníctvo i život na vidieku.

Podujatie sa koná v kontexte záverov vlaňajšej konferencie na vysokej úrovni ku klimatickým zmenám a bioenergiám v Ríme. V zmysle záverov vypracovalo FAO aj Program pre krajiny strednej a východnej Európy (KSVE) a pre Strednú Áziu zameraný na realizáciu opatrení proti dopadom klimatickej zmeny.

V rámci regiónu bolo Slovensko vybrané ako jeden z 13 členov FAO, ktorí by mali byť preskúmaní ako vzorové krajiny pre formovanie prípadovej štúdie. Procedúra bude zahŕňať technické semináre na národných úrovniach a predpokladá sa aj záverečné spoločné stretnutie na vysokej úrovni.

Iniciovaný program FAO Food and Agriculture Organization of United Nations) bude nadväzovať na správu Európskej komisie (EK) pod názvom Prispôsobenie sa zmenám klímy: výzva pre európske poľnohospodárstvo a vidiek, zverejnenej v apríli tohto roka.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - dlhotrvajúce suchá striedajú prívalové dažde, aj to je obraz súčasných klimatických zmien.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments