Zadajte hľadaný výraz

Z domova

Počasie dáva zabrať organizácii žatvy

Počasie dáva zabrať organizácii žatvy
insert_photoFarmárova nedeľa - zber repky na poliach spoločnosti Agrorent Nesvady

Aj keď prvé kroky boli tento rok v začiatkoch žatvy rozpačité, tak uplynulý týždeň už bol na viacerých miestach v znamení zberu obilnín, ale i olejnín.

Práve zber repky vrcholí na poliach spoločnosti Agrorent Nesvady, okres Komárno. Napriek suchu, v mesiacoch apríl a máj, predpokladajú na tomto podniku úrodu vo výške približne 3 tony z hektára.

O niečo lepšie počasie už bolo v júni, keď spadlo na pozemky tohto poľnohospodárskeho podniku približne 50 mililitrov zrážok.

„Obilninám tieto dažde veľmi nepomohli. To by sme potrebovali, aby napršalo v apríli a v máji. Pri kukurici a slnečnici bol ale dážď určitým vykúpením,“ hovorí agronóm Miroslav Bednárik.

Vývoj počasia sa podpísal aj pod termíny zberu jednotlivých plodín. V Nesvadoch totiž po repke príde na rad pšenica a raž. Do jačmeňa, ktorý sa zberá medzi prvými, sa kombajny zahryznú až neskôr.

Agronóm ale tvrdí, že v prípade agrotechnického termínu, sú schopní rozložiť mechanizáciu na viacero plodín. V Nesvadoch prebieha žatva piatimi kombajnmi, z toho sú dva vlastné, dva brigádnické z Českej republiky a jeden z okresu Nové Zámky.

Autor článku: Juraj Huba - spracované na základe relácie Farmárova nedeľa
Zdroj obrázku: Farmárova nedeľa - zber repky na poliach spoločnosti Agrorent Nesvady

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments