Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Univerzita vybuduje výskumné centrum za 26 miliónov

Univerzita vybuduje výskumné centrum za 26 miliónov
insert_photodvojtýždenník Poľnohospodár

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre vybuduje nové výskumné centrum AgroBio Tech. V centre sa bude rozvíjať aplikovaný výskum v oblasti agrobiológie, bioenergetiky, biotechnológií, technológií v poľnohospodárstve a potravinárstve.

Univerzita získala na realizáciu projektu nenávratný finančný príspevok vo výške 24,994 milióna eur. Celkové oprávnené výdavky projektu predstavujú 26,309 milióna eur. Financovanie projektu bolo schválené v rámci operačného programu Výskum a vývoj, prioritná os 2 Podpora výskumu a vývoja.

Realizácia projektu sa začne ešte v priebehu tohto mesiaca, výstavba by mala byť ukončená v júni 2015. Partnermi SPU sú Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre a Ústav genetiky a biotechnológií rastlín SAV v Nitre.

Centrum by malo napomôcť k interdisciplinarite a konkurencieschopnosti pracovísk, produkcii nových poznatkov a ich difúzii do praxe. Tiež by malo prispieť k zvýšeniu atraktivity slovenského poľnohospodárskeho výskumu a vedeckovýskumnej spolupráce v regióne.

„Bude úzko zamerané na prepojenie vzdelávania, vedy a výskumu s praxou a bude mať reálny vplyv na regionálnu zamestnanosť či lepšiu kvalitu života ľudí,“ konštatoval rektor SPU Peter Bielik.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: dvojtýždenník Poľnohospodár

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
ja
ja
13. apríl 2013 23:18

to sa pán rektor zasa nabalí…ale doprajme mu, ved ten bývalý si za svoje funkčné obdobie postavil 2 domy…