Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Ceny komodít Z ekonomiky

Trhové ceny obilnín vo vybraných krajinách k 25.6.2018

blank

Ceny obilnín (okrem pšenice a sladovníckeho jačmeňa) mali na trhoch vybraných krajín EÚ v predposledný júnový týždeň klesajúci charakter.

Zreteľne je to viditeľné na prípade kŕmnej kukurice, kde sa ceny vo všetkých dodacích miestach v porovnaní s predchádzajúcim obchodujúcim týždňom znížili o 1 až 11 eur/tonu. Trhové ceny potravinárskej pšenice sa zvýšili v Hamburgu o 1,50 eur/t, v Slaski o 3,68 eur/t a v Constance o 5,79 eur/t.

blank

V porovnaní s predchádzajúcim týždňom sa ceny sladovníckeho jačmeňa zvýšili v Stuttgarte o 3 eur/tonu a v Zachodni o 14,68 eur/t. Kŕmny jačmeň zaznamenal s výnimkou dodacieho miesta Muntenia (kde sa cena zvýšila o 0,68 eur/t) cenový pokles v rozpätí 1,50 – 5,70 eur/t. 

blank

Autor článku: NPPC - VÚEPP
Zdroj obrázku: autor

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1592 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.