Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Tohtoročný Agrokomplex bude opäť kratší

Tohtoročný Agrokomplex bude opäť kratší
insert_photoAgrokomplex

Vyše 400 firiem z desiatich krajín sa predstaví na 36. ročníku medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex, ktorá sa začne na nitrianskom výstavisku 20. augusta.

Oproti predchádzajúcim ročníkom bude tohtoročný Agrokomplex kratší o deň, potrvá do nedele 23. augusta. Ku skráteniu poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy došlo aj v nedávnej minulosti a to tiež o jeden deň.

Mottom 36. ročníka veľtrhu je Kvalita a bezpečnosť potravín, na ktorú budú tematicky zamerané aj sprievodné podujatia.

Súčasťou medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy bude výstava biopotravín a technológií ich spracovania Bio-Agrokomplex, výstavy Regióny Slovenska, Obnoviteľné zdroje energie, medzinárodná družstevná kontraktačno-predajná výstava spotrebného a potravinárskeho tovaru Coopexpo a kontraktačno-predajná výstava malých a stredných podnikateľov Živnostenské trhy. K nim pribudla v tomto ročníku aj špecializovaná výstava pekárstva COBA.

Pre návštevníkov veľtrhu pripravili organizátori niekoľko noviniek. K nim patrí priamy predaj z dvora v pavilóne M2 či kampaň Objav mlieko.

Na praktické predvádzanie rôznych typov mechanizácie, výučbu a prípravu budúcich poľnohospodárov budú zamerané Farmárske dni o ktorých Vám už poľnoinfo.sk prinieslo informácie v článku Príklon veľtrhu Agrokomplex k poľnohospodárom?.

Súčasťou tohtoročného poľnohospodárskeho veľtrhu budú aj Majstrovstvá Slovenska v orbe koňmi, remeselný jarmok či Slovenské pivné dni.

Sobota bude už tradične dňom celoslovenských dožiniek, nedeľa bude patriť včelárom.

Najväčší slovenský poľnohospodársky a potravinársky veľtrh navštívi každoročne vyše 80.000 návštevníkov.

Autor článku: TASR/poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Agrokomplex

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments