Zadajte hľadaný výraz

Poľnocast Z domova

Tibor Jančok: Poľnohospodári nezaradení v ekoschémach si nebudú môcť uplatňovať škody spôsobené poľovnou zverou

Tibor Jančok: Poľnohospodári nezaradení v ekoschémach si nebudú môcť uplatňovať škody spôsobené poľovnou zverou
insert_photoarchív MPRV SR - Tibor Jančok, generálny riaditeľ

Škody, ktoré každoročne spôsobuje premnožená poľovná zver dosahujú v rastlinnej výrobe približne 20 miliónov eur ročne. Pomôcť vyriešiť tento problém má aj nový zákon o poľovníctve, ktorý pripravilo ministerstvo pôdohospodárstva. Do Národnej rady SR bude predložený v najbližších týždňoch. Existuje šanca schváliť takýto zákon v čase prebiehajúcej volebnej kampane? Ponúka riešenie zodpovednosti užívateľa poľovného revíru za škody spôsobené zverou?  A prečo bolo nutné navrhnúť zrušenie povinného členstva v Slovenskej poľovníckej komore? Pýtali sme sa Tibora Jančoka, generálneho riaditeľa Sekcie lesného hospodárstva a spracovania dreva Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív MPRV SR - Tibor Jančok, generálny riaditeľ

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
15. február 2023 19:51

No , zas vydierať poľnohospodárov ekoschémamy …
Interpretoval by som to opačne – zver , ktorá chce robiť škodu poľnohospodárom na úrode a hospodárskych zvieratách , nech sa zaregistruje do ekoschém

SHR
SHR
17. február 2023 20:36

Keď inventarizáciu poľovného zveru budú robiť poľovníci sami sebe tak bude zveri stále viac a viac. Jednoducho nemajú v záujme uviesť skutočný stav, lebo neboli by schopný splniť výstrel, tak radšej nech je menej na papieri,a bude menej roboty. Ano roboty, lebo súčasný stav je taký zlý že skutočné stavy… Celý komentár »