Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Stretnutie s poľnohospodármi na Liptove

Stretnutie s poľnohospodármi na Liptove
insert_photoLiptovská Teplička

Slovensko potrebuje práve v čase finančnej krízy silný a rozvinutý vidiek. Odznelo na piatkovom pracovnom stretnutí ministra pôdohospodárstva Stanislava Becíka a europoslanca Petra Baca s pôdohospodármi zo severoslovenského podhorského regiónu v budove MsÚ v Liptovskom Mikuláši.

“Potrebujeme mať intenzívne kontakty s prvovýrobcami, aby sme vedeli akceptovať ich názory a následne ich premieňali na prospešné rozhodnutia. “ povedal Peter Baco, člen výboru Európskeho parlamentu pre poľnohospodárstvo.

Ďalej sa vyjadril, že nastúpená cesta našej agrárnej politiky je správna, ľudia jej dôverujú.

„Pravdou ale je, že nikto nám nedá nič zadarmo. Budeme mať len to, čo si sami vybojujeme,” skonštatoval Baco.

Potom sa k približne 150 zástupcom poľnohospodárskych, ale aj lesníckych spoločností a organizácií, prihovoril minister pôdohospodárstva.

Okrem aktuálnej problematiky nízkej ceny surového kravského mlieka a potreby uprednostňovania domácich produktov sa pristavil pri téme slovenského vidieka.

“Máme jednu z najvyšších mier vidieckeho osídlenia v Európe. Práve roľníci musia byť tvorcami života na vidieku. Tejto sfére musí celá spoločnosť venovať oveľa viac pozornosti,” povedal minister pôdohospodárstva.

Milan Mišánik, predseda Zväzu poľnohospodárskych družstiev a obchodných spoločností považuje toto stretnutie za úspešné a je rád, že si poľnohospodári vypočuli najnovšie trendy legislatívnych procesov, ale aj riešení finančnej a odbytovej krízy.

Autor článku: spracované podľa materiálu TASR
Zdroj obrázku: Liptovská Teplička

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments