Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Živočíšna výroba

Spracovateľ hovorí, že nakupuje domáce mlieko za 31 centov

Spracovateľ hovorí, že nakupuje domáce mlieko za 31 centov
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Slovenskí producenti mlieka a mliečnych výrobkov tvrdia, že by sa mala nájsť cesta na pomoc poľnohospodárom na preklenutie krízového obdobia. Problém by sa však mal riešiť najmä v Bruseli. Uviedli to dnes na stretnutí s prezidentom SR Andrejom Kiskom v Tatranskej mliekarni v Kežmarku.

„Slovensko určite nevyrieši prebytky mlieka. Komplexné riešenia by sa mali prijímať ale v Bruseli,“ uviedol generálny riaditeľ Tatranských mliekarní Ľubomír Valčuha.

Kiska povedal, že na stretnutí sa rozoberala predovšetkým téma mlieka a mliečnych výrobkov na Slovensku.

„Z pohľadu historického vývoja pohybu ceny mlieka nie sme v jednoduchom období, aby sme udržali farmárov a podporili stavy hovädzieho dobytka, aby sme to udržali a nepustili náš slovenský trh. Ak ho raz pustíme, tak sa to ťažko vráti späť. Tatranské mliekarne vyrábajú výhradne slovenské mlieko, majú zmluvy s farmármi a družstevníkmi zo širokého okolia a čelia dovozu zahraničných výrobkov,“ informoval prezident.

Situácia na Slovensku sa podľa slov Valčuhu žiadnym spôsobom nezlepšuje.

„Dá sa povedať, že sa zhoršuje. My ťažíme z toho, že máme široký sortiment výrobkov. Damping cítime najmä pri trvanlivých výrobkoch. Dúfame, že vývoj bude v najbližšom období stabilizovaný,“ uviedol generálny riaditeľ mliekarne.

Ako doplnil, spoločnosť nakupuje mlieko za 0,31 eura od slovenských producentov a pritom môže dovážať mlieko za 0,17 eura z Nemecka.

„Išlo by však o krátkodobú záležitosť. Keď niekto pochopí, že potrebujete mlieko, tak by sa tá cena menila. Staviame na našich poľnohospodároch a urobíme všetko pre to, aby oni vydržali pri mlieku,“ dodal Valčuha s tým, že je v ich záujme, aby sa mlieko na Slovensku vyrábalo.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
12 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
6. máj 2016 22:14

Kde sú tie časi keď sme si mysleli ,že zaplavýme západnú európu našimi lacnými potravinami.

agrisato
agrisato
7. máj 2016 11:25

Akých 31 centov???!!! Pred rokom možno.

jm
jm
7. máj 2016 18:33

Ja by som si dal predložiť posledný polrok faktúry za mlieko keby niekto tvrdil že nakupuje za takúto cenu.Alebo je Tatranská mliekareň jedna z tých ktorí si môžu dovoliť platiť viac o 50% ako ostatný spracovatelia? Kde je vlastne pravda . Naších istých 15 centov je niekde na chvoste. Prestali… Celý komentár »

AKS
AKS
8. máj 2016 19:15

Ak sú údaje z roku 2016, tak je potrebné, aby riaditeľ tejto mliekarne bol prizvaný do prac.skupiny kt. je vytvorená pri MP RV SR na riešenie situácie s trhom mlieka a uviedol svoj zámer, aby bol príkladom pre ostatné sprac.podniky. Ináč farmári volajú po demonštrácií voči praktikám obchod.reťazcov. PI

Daniela
Daniela
9. máj 2016 7:28

Za apríl 2016 Agro tami Nitra nám urobil dodatok k zmluve na základnú cenu 0,235 eur/l
priemernú cenu za apríl včetne doplatkov máme 0,2359 EUR/l v kvalite Q
Čisté zavádzanie.
Prosím ohláste sa kto máte 0,31 EUR/l

Daniela
Daniela
9. máj 2016 7:36

Čo má EU riešiť keď sa sami klameme. Kto nám pomôže keď nehovoria pravdu. Stále sa len klame a zavádza.
Pravdu sa dozviete s faktúr. SPPK urobte takú akciu, preskenované faktúry vyhodnoďte, všetci poľnohospodári vám ich radi zašlú. Skúste dokázať že klamú tí čo hovoria o cene 0,31 EUR/l

Daniela
Daniela
9. máj 2016 7:57

Za apríl 2016 Agro tami Nitra nám urobil dodatok k zmluve na základnú cenu 0,235 eur/l
priemernú cenu za apríl včetne doplatkov máme 0,2359 EUR/l v kvalite Q
Čisté zavádzanie.
Prosím ohláste sa kto máte 0,31 EUR/l

Daniela
Daniela
9. máj 2016 8:55

Práve som obdržala od Agro Tami dodatok zmluve za mesiac máj
základná cena : 0,225Eur/liter.
Prosím pracujte s aktuálnymi cenami

jm
jm
9. máj 2016 9:02

Možno aj platia ,ale len dvorom ktorych sú vlastníkmi alebo spoluvlastníkmi.Ostatný sú hlboko pod uvedenou cenou. Ak niekdo má záujem dať vec aspom trocha na správne miesto a urobiť v tomto marazme poriadok mal by aj overovať podané informácie.

agrarnik zHN
agrarnik zHN
9. máj 2016 10:57

Hodnototvorný proces je totálne deformovaný a prispôsobený len k modle a tj zisk aj na úkor druhého. Sme všetci v tomto marase a vyhlásenia ako oživiť trh sú len politické nálepky a oddiaľovanie problému. Liberalizmus a nereguľovaný trh rozbíjajú všetky agrokomodity vrátane mlieka. Systém je chorý a komisie môžu len… Celý komentár »

Pravda
Pravda
9. máj 2016 11:39

Hovoriť o problémoch v sektore mlieka na Slovensku, o nákupnej cene mlieka 31 centov a iných témach je zo strany zástupcu mliekárne, ktorá kazí trh s mliekom nielen na Slovensku, ale aj v Maďarsku, viac než opovážlivé. Je veľkou chybou, že pán prezident a pani ministerka neboli dostatočne a objektívne… Celý komentár »

jm
jm
11. máj 2016 10:45

Odborne zdatnejší sa na stretnutie zvikne pripraviť .