Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Spoločnosť Sanagro získala do portfólia dve spoločnosti z južného Slovenska

Mičovský: Produkcia repky presahuje 2,5-násobne potrebu Slovenska
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Slovenská poľnohospodárska skupina Sanagro získala do svojho portfólia dve spoločnosti z južného Slovenska. TASR o tom za spoločnosť informovala Marta Kováčová.

Prvou je firma zaoberajúca sa predajom agrokomodít a poľnohospodárskych vstupov Agrosid z Dunajskej Stredy a takisto Poľnohospodárske družstvo Jahodná (okres Dunajská Streda). Na západnom a strednom Slovensku obhospodarovala poľnohospodárska skupina doteraz takmer 20.000 hektárov poľnohospodárskej pôdy.

Po novom bude skupina riadiť dovedna 13 fariem a dvoch obchodníkov s poľnohospodárskymi komoditami.

“Spoločnosť Agrosid sa venuje výkupu a ďalšiemu predaju poľnohospodárskych plodín iných farmárskych spoločností. Doposiaľ pod skupinu patrila obchodná spoločnosť, ktorá sa orientovala výlučne na predaj obilnín, mlieka a olejnín, ktoré sme vyprodukovali na našich farmách,” uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Tomáš Kohút.

Poľnohospodárske družstvo Jahodná pôsobí v rámci poľnohospodárskej prvovýroby na ornej a lesnej pôde a v ovocinárstve. Primárne pestuje pšenicu, jačmeň a kukuricu.

“Družstvo hospodári na poľnohospodárskej ploche približne 600 hektárov. Na nárast obhospodarovanej plochy našej spoločnosti, ktorá je približne 20.000 hektárov, preto nebude mať zásadný vplyv,” doplnil Kohút.

“Už takmer 20 rokov podnikáme v oblasti poľnohospodárskych služieb a združujeme prvovýrobcov v okresoch Dunajská Streda a Galanta. Aktivitami v oblasti predfinancovania, pozberovej úpravy, skladovania, výkupu a následného predaja úrody poskytujeme služby poľnohospodárom, ktorí na tieto činnosti nemajú zázemie či technické vybavenie,” uviedol spolumajiteľ spoločnosti a družstva Jahodná Ladislav Sátor.

Kúpu spoločnosti Agrosid a Poľnohospodárskeho družstva Jahodná už odobril aj Protimonopolný úrad SR. Po dohode obidvoch strán kúpna cena nebude zverejnená.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments