Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Ekologické poľnohospodárstvo Z domova

SNS: Agrorezort podporuje ekoprodukciu iba verbálne

blank

Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek v utorok 7. októbra spolu s rezortnými kolegami z V4 a z Bulharska, Rumunska i Slovinska podpísali deklaráciu o ekologickom poľnohospodárstve. Podľa podpredsedu SNS Vladimíra Chovana ministerstvo deklaruje podporu ekoprodukcie, realita je však iná.

„Pán minister Jahnátek na jednej strane deklaruje záujem o nárast produkcie ekologického poľnohospodárstva, na druhej strane administratíva znížila rozpočet ekologického poľnohospodárstva do roku 2020 o 20 %. Preto príde skôr ku stagnácii a poklesu ako k nárastu produkcie,“ povedal Chovan.

Minister Jahnátek podľa neho argumentuje, že niektorí poberatelia peňazí majú nízku produkciu.

„Podmieňovať vyplácanie finančných prostriedkov z rozpočtu Európskej únie nárastom produkcie je v rozpore s nariadeniami Európskej únie,“ uviedol Chovan.

Minister podľa neho nemôže poskytnúť menej peňazí a zároveň zvýšiť produkciu.

„Lebo tie peniaze sú určené, aj podľa jeho slov, na doplnenie tržieb z dôvodu nižšej produkcie,“ zdôraznil Chovan.

Spoločnú deklaráciu k ekologickému poľnohospodárstvu podpísali 7. októbra v Beladiciach v okrese Zlaté Moravce zástupcovia rezortov poľnohospodárstva siedmich členských krajín Európskej únie (EÚ). 

„Sektor ekologického poľnohospodárstva sa veľmi dynamicky rozvíja, dokonca aj v čase ruských sankcií. Medziročný nárast predstavuje 9 %, preto je ekologické poľnohospodárstvo považované za jeden z hlavných smerov, ktorým by sa mala poľnohospodárska výroba v budúcnosti uberať,“ konštatoval pri tejto príležitosti minister pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja SR Ľubomír Jahnátek.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1592 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. blank
    realista
    9. októbra 2014

    Typický príklad koncepčnej práce rezortu…

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.