Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Smer-SD podal návrh na odvolanie ministra pôdohospodárstva S. Vlčana

Smer-SD podal návrh na odvolanie ministra pôdohospodárstva S. Vlčana
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Opozičná strana Smer-SD podala návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuelovi Vlčanovi (nominant OĽANO). Informoval o tom na utorkovom brífingu predseda strany Robert Fico. Návrh okrem poslancom Smeru-SD podpísali aj nezaradení poslanci zvolení do parlamentu za ĽSNS.

Dôvodom na vyslovenie nedôvery je podľa predloženého návrhu pasivita ministra pri presune štátnych lesných pozemkov v chránených územiach do správy Štátnej ochrany prírody SR, netransparentné nakladanie s financiami pri dotáciách na opatrenia súvisiace s africkým morom ošípaných a nízka pomoc slovenským prvovýrobcom potravín.

Fico dodal, že odvolávanie ministra je možnosťou pre opozíciu, ako dostať do parlamentu rozpravu o raste cien potravín.

„Osemkrát nám vládna koalícia surovo zamietla program takejto schôdze, čo znamená, že sa o tomto bode viac nerokovalo,“ pripomenul Fico.

Pri návrhu na odvolanie člena vlády sa však o programe nehlasuje.

Smer-SD by chcel napríklad rokovať o obmedzení obchodných prirážok, ktoré podľa opozičných poslancov dosahujú úroveň 80 až 90 %. Obchodné reťazce podľa neho v poslednom období profitujú na krízach a obchodné prirážky by sa preto mali znížiť maximálne na 40 %.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1529 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Eugen
Neregistrovaný
Eugen
29. júna 2022 0:16

Pán minister, už fakt stačilo, máte toho nejako veľa už na rováši! A keď si zoberieme, že iba polovica z toho čo uverejnila p. Šubová na FB je pravda, hlavne prepojenie generálnej riaditeľky z min. na S. Capital by mal niekto zobrať politickú zodpovednosť! Nemyslíte?

https://polnoinfo.sk/iniciativa-polnohospodarov-protestuje-na-dargove-ziada-odvolanie-agroministra/

Johnny
Člen
Johnny
30. júna 2022 6:43
Odpoveď na  Eugen

a čo prepojenie p. Šubovej na iniciatívu poľnohospodárov? že podľa informácií na PPA p. Šubová počas svojej práce konala v rozpore snáď so všetkým čo by štátny zamestnanec mal v zmysle zákona dodržiavať? Že ako sa ukázalo listiny zo spisu ktoré najprv podľa svojho statusu zo spisu nevyniesla následne víťazoslávne… Celý komentár »