Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Roľníci z juhu sú spokojní s počtom vydaných rozhodnutí

Roľníci z juhu sú spokojní s počtom vydaných rozhodnutí
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Predstavenstvo Regionálnej agrárnej komory AKS v Dunajskej Strede na svojom rokovaní pozitívne zhodnotilo vydávanie rozhodnutí PPA o vyplácaní priamych platieb poľnohospodárom za rok 2021.

„V regiónoch Dunajská Streda a Galanta je k dnešnému dňu z celkového počtu 1301 podaných žiadostí vydaných 85% rozhodnutí,“ uviedol František Karika, podpredseda Regionálnej agrárnej komory.

Predstavenstvo verí, že čoskoro bude vyhodnotená aj covidová výzva č. 50/PRV/2020 na investície do hmotného majetku pre poľnohospodársku prvovýrobu. V rámci uvedenej výzvy bolo podaných 1314 žiadostí, z ktorých  6 %  tvorili žiadatelia z okresov Dunajská Streda a Galanta.

„V súčasných dňoch trápia poľnohospodárov predovšetkým nepodpísané nájomné zmluvy so Slovenským pozemkovým fondom. Očakávajú od nového vedenia Fondu, že uprednostní uzatváranie nájomných zmlúv so žiadateľmi, ktorí sa zaoberajú živočíšnou a špeciálnou rastlinnou výrobou, tak ako to ustanovuje Nariadenie vlády č. 238/2018 Z.z., ktorým sa ustanovujú podrobnosti o podmienkach prenajímania, predaja, zámeny a nadobúdania nehnuteľností Slovenským pozemkovým fondom,“ uzavrela Marianna Ágh, regionálna poradkyňa Agrárnej komory Slovenska.

Autor článku: AKS a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments