Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Z domova Zaujímavosti

Rok po protestoch. Súd vyriekol neočakávaný rozsudok

chat_bubbleKomentáre: 7 visibilityZobrazenia: 1283

Ani jeden z bodov Memoranda o reforme poľnohospodárstva, ktoré podpísali nespokojní farmári v júni 2018 v Bratislave, nebol splnený. Konštatovali to v sobotu farmári z Iniciatívy poľnohospodárov a geodet Ľubomír Bulla, ktorí prišli do hlavného mesta po roku od vlaňajších protestov. Podľa Patrika Magdoška z iniciatívy neprišli protestovať, ale chcú, aby sa Bratislavčania opäť stretli s farmármi a vzťah mladých ľudí k pôde sa posunul na inú úroveň.

„Na podpis memoranda a rokovanie boli pozvané aj koaličné strany. Vyjadrenie ministerky Gabriely Matečnej (SNS) v tom čase bolo, že na všetkých bodoch sa pracuje a 90 % je splnených. Preto sme považovali rok po vyhláseniach za potrebné povedať, ako vnímame reálny stav na Slovensku,“ uviedol Magdoško na pripomienku, že memorandum podpísali v roku 2018 len opozičné strany.

V dokumente sa uvádza napríklad reforma fungovania Pôdohospodárskej platobnej agentúry, pozemkové úpravy, centrálny register zmlúv, poľnohospodárska kobra či zákaz predaja slovenskej pôdy cudzincom a ďalšie.

„V súvislosti s protestmi tejto opozičnej politickej iniciatívy upriamuje ministerstvo pozornosť verejnosti i médií na jej lídrov. Patrik Magdoško je vinný z vyhrážania sa zabitím voči svojmu konkurentovi v chove koní,“ uviedlo v reakcii Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

Františka Oravca tento týždeň košický okresný súd stotožnil ako osobu, v ktorej záujme jeho bratranec objednával nástražné výbušné systémy na poľnohospodársku konkurenciu Františka Oravca.

Poškodená mala byť spoločnosť Esin, ktorá má už roky s lídrom farmárskych protestov a združenia Iniciatívy poľnohospodárov spory o pôdu.

Súd uznal Marcela H. bratranca Františka Oravca za vinného a poslal ho na päť rokov za mreže. Ten sa voči rozsudku odvolal.

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1460 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

7 komentárov

 1. jm
  24. júna 2019

  Čo je z uvedených rozhodnutí vlastne právoplatné. Lebo názov článku hovorí ako by sa jednalo o ukončené a právoplatné rozhodnutie.

  Odpovedať
 2. viktor
  24. júna 2019

  p.Huba skuste napisat aj to ze na spol.Esin boli vznesene tri obvinenia a jedno z toho je neopravnene poberanie eurofondou,a aj napriek tomu PPA do dnesneho dna nevydala p.Oravcovi rozhodnutie ktore malo byt vydane uz davno v jeho prospech nakolko NAKA spol.Esin obvinila z neopravneneho poberania agrodotacii prave v pripede tykajucich sa p.Oravca.skusme merat jednym metrom.dakujem

  Odpovedať
  1. Pôdohospodárska platobná agentúra
   25. júna 2019

   Vážený pán „viktor“ zrejme máte viac informácii ako samotná PPA o konaní, ktoré so žiadateľom p. Františkom Oravcom vedie! Tak či onak Pôdohospodárska platobná agentúra si svoje povinnosti plní a podľa príslušnej legislatívy žiadosti o podporu kontroluje a preveruje, aby mohla pristúpiť k schvaľovaniu platieb. Po ukončení tohto procesu sú vydávané samotné rozhodnutia. Príslušnému žiadateľovi už rozhodnutie vydané bolo, žiaľ prebrané ešte nie! Nuž aj takto sa dá správať k vlastnému konaniu. Prosíme vás milí čitatelia, neskĺzavajte do priestoru mediálneho súdnictva a preverujte si informácie, ktorými ste kŕmení.

 3. hydro
  24. júna 2019

  Tento článok je dosť slabý výkon. Čo nám tento článok má povedať, resp. čo má spoločné nesplnenie memoranda s odsúdením Oravcovho bratranca?

  Odpovedať
 4. abrakadabra
  24. júna 2019

  Konečne niekto už aspoň poloodvážne píše o tom, že dvaja podvodníci ako sú Magdoško a Oravec, hovoria len za svoje vlastné záujmy a vôbec nie poľnohospodárov…

  Odpovedať
  1. miky
   27. júna 2019

   čoskoro budete presvedčeny čie zaujmy haja tyto dvaja.nechajte sa prekvapit.p.RIADITEL KOZUCH je pravda ze sa vedie sudne konanie z vami+vašim švagrom mimochodom riaditelom PPA POPRAD ze ste obrali vlastnu rodinu o majetok ?nakolko disponujeme potvrdenim sudu ze taketo sudne konanie je vedene,preto oslovujem Vas aby nebol niekto krmeny niecim cim krmite ludi vy.dakujem za odpoved. miky stranavsky

 5. Juraj Kožuch
  27. júna 2019

  Dobrý deň pán Stranavsky. Nemám vedomosť o tom, aby bolo s mojou osobou vedené nejaké súdne konanie a nemám ani žiadne majetkové spory. Čo sa týka regionálnych pracovísk Pôdohospodárskej platobnej agentúry (RP PPA) tak tu musím uviesť, že RP PPA nemajú vedúcich zamestnancov a zoznam poverených zamestnancov a ich zástupcov sa verejne nachádza na webe PPA: https://www.apa.sk/regionalne-pracoviska-ppa.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.