Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Rok po protestoch. Súd vyriekol neočakávaný rozsudok

Rok po protestoch. Súd vyriekol neočakávaný rozsudok
insert_photoTASR

Ani jeden z bodov Memoranda o reforme poľnohospodárstva, ktoré podpísali nespokojní farmári v júni 2018 v Bratislave, nebol splnený. Konštatovali to v sobotu farmári z Iniciatívy poľnohospodárov a geodet Ľubomír Bulla, ktorí prišli do hlavného mesta po roku od vlaňajších protestov. Podľa Patrika Magdoška z iniciatívy neprišli protestovať, ale chcú, aby sa Bratislavčania opäť stretli s farmármi a vzťah mladých ľudí k pôde sa posunul na inú úroveň.

“Na podpis memoranda a rokovanie boli pozvané aj koaličné strany. Vyjadrenie ministerky Gabriely Matečnej (SNS) v tom čase bolo, že na všetkých bodoch sa pracuje a 90 % je splnených. Preto sme považovali rok po vyhláseniach za potrebné povedať, ako vnímame reálny stav na Slovensku,” uviedol Magdoško na pripomienku, že memorandum podpísali v roku 2018 len opozičné strany.

V dokumente sa uvádza napríklad reforma fungovania Pôdohospodárskej platobnej agentúry, pozemkové úpravy, centrálny register zmlúv, poľnohospodárska kobra či zákaz predaja slovenskej pôdy cudzincom a ďalšie.

“V súvislosti s protestmi tejto opozičnej politickej iniciatívy upriamuje ministerstvo pozornosť verejnosti i médií na jej lídrov. Patrik Magdoško je vinný z vyhrážania sa zabitím voči svojmu konkurentovi v chove koní,“ uviedlo v reakcii Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

Františka Oravca tento týždeň košický okresný súd stotožnil ako osobu, v ktorej záujme jeho bratranec objednával nástražné výbušné systémy na poľnohospodársku konkurenciu Františka Oravca.

Poškodená mala byť spoločnosť Esin, ktorá má už roky s lídrom farmárskych protestov a združenia Iniciatívy poľnohospodárov spory o pôdu.

Súd uznal Marcela H. bratranca Františka Oravca za vinného a poslal ho na päť rokov za mreže. Ten sa voči rozsudku odvolal.

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
7 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
24. jún 2019 22:49

Čo je z uvedených rozhodnutí vlastne právoplatné. Lebo názov článku hovorí ako by sa jednalo o ukončené a právoplatné rozhodnutie.

viktor
viktor
24. jún 2019 23:21

p.Huba skuste napisat aj to ze na spol.Esin boli vznesene tri obvinenia a jedno z toho je neopravnene poberanie eurofondou,a aj napriek tomu PPA do dnesneho dna nevydala p.Oravcovi rozhodnutie ktore malo byt vydane uz davno v jeho prospech nakolko NAKA spol.Esin obvinila z neopravneneho poberania agrodotacii prave v pripede… Celý komentár »

Pôdohospodárska platobná agentúra
Pôdohospodárska platobná agentúra
25. jún 2019 8:44
Odpoveď na  viktor

Vážený pán „viktor“ zrejme máte viac informácii ako samotná PPA o konaní, ktoré so žiadateľom p. Františkom Oravcom vedie! Tak či onak Pôdohospodárska platobná agentúra si svoje povinnosti plní a podľa príslušnej legislatívy žiadosti o podporu kontroluje a preveruje, aby mohla pristúpiť k schvaľovaniu platieb. Po ukončení tohto procesu sú… Celý komentár »

hydro
hydro
24. jún 2019 23:21

Tento článok je dosť slabý výkon. Čo nám tento článok má povedať, resp. čo má spoločné nesplnenie memoranda s odsúdením Oravcovho bratranca?

abrakadabra
abrakadabra
24. jún 2019 23:42

Konečne niekto už aspoň poloodvážne píše o tom, že dvaja podvodníci ako sú Magdoško a Oravec, hovoria len za svoje vlastné záujmy a vôbec nie poľnohospodárov…

miky
miky
27. jún 2019 0:01
Odpoveď na  abrakadabra

čoskoro budete presvedčeny čie zaujmy haja tyto dvaja.nechajte sa prekvapit.p.RIADITEL KOZUCH je pravda ze sa vedie sudne konanie z vami+vašim švagrom mimochodom riaditelom PPA POPRAD ze ste obrali vlastnu rodinu o majetok ?nakolko disponujeme potvrdenim sudu ze taketo sudne konanie je vedene,preto oslovujem Vas aby nebol niekto krmeny niecim cim… Celý komentár »

Juraj Kožuch
Juraj Kožuch
27. jún 2019 9:37

Dobrý deň pán Stranavsky. Nemám vedomosť o tom, aby bolo s mojou osobou vedené nejaké súdne konanie a nemám ani žiadne majetkové spory. Čo sa týka regionálnych pracovísk Pôdohospodárskej platobnej agentúry (RP PPA) tak tu musím uviesť, že RP PPA nemajú vedúcich zamestnancov a zoznam poverených zamestnancov a ich zástupcov… Celý komentár »