Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Reálny odhad rastu cien potravín?

Reálny odhad rastu cien potravín?
insert_photoEurópsky parlament

Ceny potravín vo svete v najbližších 15 rokov vzrastú ročne o 15 – 20 %, povedal to na medzinárodnej konferencii na tému Agrobiznis a potravinársky priemysel, ktorú organizoval Inštitút Adama Smitha v Moskve, výkonný riaditeľ Združenia pre ochranu plodín vo Veľkej Británii, Dominic Dyer. Túto predpoveď uviedol na základe odhadov zahraničných expertov. Podľa neho je dôvodom pre zvýšenie cien potravín zvýšenie počtu obyvateľov, zvýšenie cien energií a využívanie poľnohospodárskych surovín na výrobu biopalív.

„Musíme si uvedomiť, že do roku 2050 sa svetová populácia zvýši na 8,5-9 miliárd ľudí, takže v najbližších 50 rokoch budeme musieť nakŕmiť viac ľudí, ako v predchádzajúcom miléniu,“ povedal D. Dyer.

Poľnohospodárska produkcia sa musí zvýšiť o 2-3 krát, podotkol. Avšak výmera poľnohospodárskej pôdy na jedného obyvateľa neustále klesá, takže zvýšiť produkciu budeme musieť prostredníctvom finančne náročných technológií.

„Do roku 2020 sa počet obyvateľov na Zemi zvýši na 7,5 miliardy ľudí a na jedného obyvateľa pripadne len 0,2 hektára poľnohospodárskej pôdy,“ spresnil.

Autor článku: Martin German - spracované zo zahraničných portálov pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Európsky parlament

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments