Zadajte hľadaný výraz

Názory a komentáre Z domova

Reakcia poslanca Linharta: Mičovský bude mať čo vysvetľovať

Reakcia poslanca Linharta: Mičovský bude mať čo vysvetľovať

Som absolútne šokovaný z posledného zverejneného postoja MPRV. Namiesto ocenenia, že moje trestné oznámenia vždy slúžili na odhalenie korupcie, ministerstvo vyhlásilo, že sú mojou „osobnou pomstou“, čo je absolútny nezmysel.

Linhart: Remža podľa svedkov údajne rozhodoval o dotáciách na základe úplatkov

Vyhlásenia Generálneho riaditeľa Remžu (ktorého bude na základe mnou podaných informácií vyšetrovať NAKA kvôli údajnej korupcii na PPA, kde pôsobil za čias obvineného Kožucha), považujem za prejav strachu a osobnej pomsty menovaného pána. Iba podotýkam, že pán Remža podľa svedkov údajne rozhodoval o dotáciách na základe úplatkov.

Ako občan som povinný vždy informovať políciu o možnej korupcii a vyhlásenie ministerstva, zhodné „úplne náhodou“ so slovami pána generálneho riaditeľa Remžu, ma v tom nezastavia!

Takisto aj pánovi ministrovi Mičovskému, keď mu to vyhovuje, tak si veľmi rád osvojuje výsledky mnou podaných trestných oznámení a keď mu to nevyhovuje, tak mnou podané trestné oznámenia, ktoré odhaľujú korupciu, používa v „inom význame“. Moje trestné oznámenie napríklad naposledy viedlo k odhaleniu podvodu za 2,3 milióna eur v prípade neexistujúceho Národného Katalógu.

Tu musím podotknúť, že som pána ministra musel doslova niekoľko mesiacov „dokopávať“ k auditu svojho rezortu o ktorý som ho požiadal cez Výbor NRSR, ktorého som členom.

Linhart: Neschopnosť a ľahkú zmanipulovateľnosť bábkového ministra Mičovského

Pán Mičovský si za odmenu po danom audite urobil sám (bez mojej prítomnosti) tlačovečku a pochválil sa „cudzím perím“, pričom pozabudol opomenúť, že šlo práve o moju zásluhu. To urobila až po mojom ostrom telefonáte dodatočne bývalá hovorkyňa (ktorú sa následne prostredníctvom ľudí blízkym SNS, ktorí okupujú ministerstvo „im podarilo odstrániť ju z pozície hovorkyne“).

Nikdy som nepodal trestné oznámenia kvôli nejakým odborne podloženým názorom ako tvrdí staro-nový hovorca rezortu pán Hrežík, ku ktorému sa ešte v tomto vyhlásení na záver dostaneme.

Pán Mičovský nomináciou Matečnej ľudí opakovane preukázuje, že je iba bábkovým ministrom a motúziky ťahajú súkromné s.r.o.čky a komory, ako PKS a SPPK.

U SPPK v rámci môjho trestného oznámenia iba pripomínam, že stále nemám informácie, kam šlo 436.000 eur darované tejto komore ?! Pán Mičovský vie, o čom presne hovorím.

To, že Mičovského ministerstvo je riadené skôr súkromnými záujmami určitých skupín, ako tomu bolo v minulosti, už my, poslanci v NRSR dávno vieme. Ale vedeli by o tom porozprávať aj všetci kvalitní poradcovia a odborníci, ktorí sa už na neschopnosť a ľahkú zmanipulovateľnosť bábkového ministra Mičovského nevedeli pozerať a pána ministra opustili. Lobisti ale samozrejme zostali.

Linhart: Dokopávať ministra, aby si robil svoju prácu

Konanie tohto bábkového ministra, ktorý napríklad háji svojho „SNS zamestnanca Remžu“ ešte pred dodaním výsledkov vyšetrovania od NAKA v tak vážnom podozrení, ako je kauza Dobytkár, vo mne aj v občanoch vzbudzuje vážne obavy. Takisto chcem podotknúť, že ministrova takzvaná protikorupčná jednotka rezortu odo mňa pred rokom obdržala informácie o skutočnostiach ohrozujúce zdravie a život obyvateľov, no nič sa s mojimi informáciami doteraz nestalo. Pritom je tu ohrozené zdravie tisícov obyvateľov! Dokopávať ministra, aby si robil svoju prácu a aby sa potom mohol následne pochváliť na tlačovečke, že to bola len a len jeho aktivita, ma už nebaví.

Naozaj tu máme po zmarení poslaneckého prieskumu aj marenie vyšetrovania? Budem zasa nútený podať ďalšie trestné oznámenia a očakávať od ministerstva namiesto poďakovania ďalšie diskreditačné vyhlásenia a následne „tlačovečku“ ako to pán Mičovský fantasticky zasa zvládol sám?!

Pán minister ale pravdepodobne, ako aj minule, ani nevie, že si jeho zamestnanec – pán Remža, (ktorého bude vypočúvať NAKA) napísal vyhlásenie sám. Alebo z hanby bude zasa pán minister tvrdiť, že o tomto vyhlásení vedel, ako tomu bolo aj minule? Boli to totiž „do slova a do písmena“ presne identické slová pána Remžu, ktoré predniesol na poslednom Výbore NRSR, ktorý som inicioval. Je o tom aj video-záznam, ktorý som vyhotovil, a to presne pre tento prípad, keby by sa pokúsil dotyčný pán zasa klamať verejnosti.

Linhart: To je tá sľubovaná zmena. Pán minister, hanbite sa!

A žeby tak veľká náhoda doslovnej zhody vyjadrení Remžu a Mičovského? K tomu ešte zaslané „Matečnej človekom“ Hrežíkom?!

Rád by som ešte poukázal na fakt, že posledné vyhlásenie (akože ministerstva) proti mojej osobe, za moje posunutie informácií NAKA-e, poslal zamestnanec pán Hrežík, ktorý pracoval na ministerstve za éry pani Matečnej. Tá bola proti zavedeniu potravinového semaforu, ktorý som presadzoval ešte ako potravinový kritik. Takisto Hrežík napádal potravinový semafor pri jeho schvaľovaní parlamentom!!!

Takže títo ľudia, ktorí bojovali proti zavedeniu potravinového semaforu, ho teraz majú akože dobrovoľne zaviesť do praxe?! Títo ľudia tvoria zároveň aj vyhlásenia za ministerstvo? Tak to sa teším na nové príbehy z ich dielne. Pán Hrežík je ďalším dôkazom toho, že vo vedení ministerstva sú stále ľudia z SNS. Matečnej ľudia ako Remža a Hrežík sa etablovali do najvyšších pozícií na ministerstve pána Mičovského. To je tá sľubovaná zmena. Pán minister, hanbite sa!

Osobne musím podotknúť, že keďže majú zaviesť do praxe môj potravinový semafor „Matečnej ľudia“, ktorí boli a sú proti jeho zavedeniu, inicioval som 1. 4. zvolanie parlamentného výboru, ktoré prijalo uznesenie, že ministerstvo musí predložiť dôkazy o príprave vykonávacieho predpisu a IT príprav pre zavedenie potravinového semafora, a to do konca tohto mesiaca.

Každopádne, toto všetko budem riešiť na najbližšej koaličnej rade, kde budem požadovať od ministra Mičovského jasné vysvetlenie. Vkladám takisto novú nádej do rúk nového premiéra, ktorého som pri odovzdávaní dôvery, spečatenej mojim podpisom, o problémoch s ministerstvom pána Mičovského už informoval. Takisto viem, že v tomto nerovnom boji nájdem podporu aj u svojich kolegov z hnutia Sme rodina.

Reakciu poslanca Sme rodina sme uverejnili v plnom znení. Poľnoinfo.sk doplnilo len medzititulky. 

Autor článku: Patrick Linhart, Bsc - poslanec NRSR a člen parlamentného výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke zľava poslanec NRSR (Sme rodina) Patrick Linhart a poslanec a predseda Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslav Karahut (Sme rodina) počas tlačového brífingu na 23. schôdzi Národnej rady SR v Bratislave 29. januára 2021.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1557 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlas
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments