Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Zaujímavosti

Proti hospodárskej kríze musí celá EÚ postupovať solidárne

Proti hospodárskej kríze musí celá EÚ postupovať solidárne
insert_photoKancelária prezidenta SR

Hlohovec 5. marca (TASR) – Odbyt mlieka a nerovný prístup Európskej únie voči novým členským krajinám v oblasti pôdohospodárstva považujú za najaktuálnejší problém zástupcovia zväzov a združení pôdohospodárskej prvovýroby. Výhrady voči zlým podmienkam, v ktorých pôsobia, tlmočili dnes v Hlohovci na stretnutí s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom.

Hlava štátu reagovala, že ešte pred vypuknutím ekonomickej krízy sa rozbehol proces, ktorý mal danú situáciu postupne vyriešiť. Vo svojom príhovore uviedol, že opatrenia vlády sú zárukou toho, že ekonomický rast Slovenska nepôjde pod nulu. Zdôraznil, že voči hospodárskej kríze musí postupovať solidárne celá únia, avšak protikrízové opatrenia majú realizovať aj jednotlivé štáty.

Gašparovič je presvedčený o potrebe zdôrazňovať, kto krízu spôsobil a kde vznikla. V tejto súvislosti pripomenul nevyhnutné funkcie štátu voči liberálnemu pohľadu na všemocnosť trhu. „Budúcnosť nás vystríha pred totálnym spoliehaním sa na voľnú ruku trhu. Aj od EÚ bude závisieť, ako sa zachová voči pôdohospodárom,“ konštatoval s tým, že sa to musí diať na báze rovnosti a rovnocenného partnerstva.

TASR o tom informovalo Tlačové oddelenie Kancelárie prezidenta SR.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Kancelária prezidenta SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments