Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Biopalivá Z ekonomiky

Pri Dunajskej Strede plánujú vybudovať bioplynovú stanicu

blank

Spoločnosť Arsenois, s. r. o., plánuje v obci Mad v okrese Dunajská Streda na hospodárskom dvore bývalého poľnohospodárskeho družstva vybudovať bioplynovú stanicu (BPS) s predpokladanými nákladmi 9 miliónov eur. Plánovaný termín začatia výstavby je 1. štvrťrok 2012 a ukončenie sa očakáva v 1. štvrťroku 2013. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvu investície na životné prostredie (EIA).

Na prevádzku sa spotrebuje približne 17.000 ton biomasy ročne. Stavba bude slúžiť na vysoko ekologické a účinné spracovanie druhotných produktov živočíšnej výroby (hnoj, hnojovica) a cielene pestovaných plodín (kukurica). Elektrické generátory BPS budú vyrábať 998 kW elektrickej energie. Súčasne sa vyprodukuje 1104 kW tepelnej energie získavanej z chladenia motorov a predovšetkým z tepla výfukových spalín. Prevádzka sa predpokladá v rozsahu 8200 hodín ročne.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1592 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.