Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Premiér: Problémy v pôdohospodárstve sa budú riešiť

Premiér: Problémy v pôdohospodárstve sa budú riešiť
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Problémy v pôdohospodárstve sa určite budú riešiť. Uviedol to na brífingu po stredajšom rokovaní vlády premiér Igor Matovič (OĽANO) v reakcii na oznámenie Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory o vyhlásení štrajkovej pohotovosti v agrosektore.

“Potrebujem si vyčleniť dva – tri dni sústredeného času na to, aby aj s pánom ministrom pôdohospodárstva (Jánom Mičovským – OĽANO) sme všetky problémy, ktoré sa medzičasom nakopili na tomto rezorte, uchopil a vedel k tomu zaujať jednoznačné stanovisko. Ak bude mať ktokoľvek ‘z fachu’ pocit, že sa problémy neriešia, tak určite sa riešiť budú. Zatiaľ plne dôverujem pánovi ministrovi pôdohospodárstva. Chcem sa ale informovať do hĺbky, najneskôr v priebehu budúceho týždňa,” povedal predseda vlády.

Zdôraznil, že pôdohospodárstvo je veľmi dôležité odvetvie.

“Zároveň mám pocit, že sú rôzne záujmové skupiny v pôdohospodárstve. Niektorí sú veľmi nespokojní a zároveň sú niektorí veľmi spokojní. A ja potrebujem vedieť, kde je pravda. Nezovšeobecňoval by som preto, že všetci v poľnohospodárstve sú veľmi nespokojní. Zrejme sa niekomu ‘stúpilo na otlak’, toho to bolí, a preto prejavuje svoje výhrady. Niekto zas má pocit, že to ide správnym smerom. Chcem preto poznať pravdu pred tým, ako poviem svoj postoj,” dodal Matovič.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
5 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Realist
Realist
7. október 2020 17:28

Z tohto vyjadrenia premiera je jasne ze je tendencne informovany o stave aky je v rezorte a je smutne ze veri tak trom expertom z vychodu. A clovek ako premier ide dat vyjadrenie k polnohospodarstvu tak to bude take ako on sam.”obyčajne”

Rolnik
Rolnik
7. október 2020 18:54

Viem si predstaviť ako to bude prebiehať- minister premiérovi, straníckemu šéfovi porozpráva rozprávky, ako vela pracuje, stretáva sa s polnohospodármi a rieši budúcnosť. A on mu uverí.

Farmárka
Farmárka
8. október 2020 7:45

Hm, a to priemerovi nedošlo, že tí veľmi spokojní patria k dvom-trom finančným skupinám? Možno neprotestujú len preto, že nemajú čas, lebo narýchlo umelo rozdeľujú farmy, aby sa ich netýkalo stropovanie na pol milióna…

DoesntMatter
DoesntMatter
8. október 2020 9:25

@Farmarka
1. Urcite farmy nerozdeluju, lebo nemaju najmensi dovod.
2. Ak by sa aj nebodaj nejaky nasiel, nic netreba delit, da sa to urobit uplne jednoducho.

Ferko
Ferko
9. október 2020 7:58
Odpoveď na  DoesntMatter

presne tak, nič deliť netreba, nový návrh ministerstva prináša to, že stropovanie sa už nebude týkať ani tých ktorých sa týkalo lebo si nechajú započítať mzdové výdavky.