Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Premiér pozýva zástupcov poľnohospodárov v stredu na rokovanie vlády

Premiér pozýva zástupcov poľnohospodárov v stredu na rokovanie vlády
insert_photoTASR

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) pozýva zástupcov nespokojných farmárov z celého Slovenska, ktorí v utorok prichádzajú na niekoľkodňový protest do Bratislavy, na stredajšie rokovanie vlády. Povedal to novinárom počas pracovnej cesty v Jeruzaleme.

“Touto cestou ich pozývam, aby okolo 11. hodiny v primeranom počte nejakého výboru, maximálne 5-7 ľudí, prišli na úrad vlády, kde budú môcť nielen predo mnou, ale pred všetkými ministrami odprezentovať svoje problémy,” priblížil Pellegrini.

Zámerom je, aby každý minister, ak je zodpovedný za niektorý z ich problémov, mohol reagovať a zobrať si zo stretnutia “domáce úlohy”.

“Na stretnutie sa teším, pevne verím, že bude konštruktívne a v dobrej pohode a že nás bude posúvať zase ďalej v rámci riešenia tých problémov,” dodal predseda vlády.

Farmári podľa Patrika Magdoška z Iniciatívy poľnohospodárov toto pozvanie prijímajú.

“Samozrejme, to bol cieľ, aby sme sa všetci konečne zišli za okrúhlym stolom a aby sme našli konsenzus, malí, strední aj veľkí farmári. Je potrebná reforma, ktorá myslím mala byť už 20 rokov dozadu,” uviedol v utorok po príchode do Bratislavy.

Podľa neho ide farmárom o serióznu dohodu na tom, ako má fungovať systém v poľnohospodárstve.

“Nie sme tu od toho, aby sme robili nejaké “šaškárne”. Poďme sa seriózne dohodnúť, ako to má fungovať, aby sa dokázal malý roľník dostať k pôde,” dodal Magdoško.

V utorok prišli nespokojní farmári z celého Slovenska do Bratislavy na Tyršovo nábrežie v mestskej časti Petržalka. S bratislavským magistrátom majú farmári dohodu, že budú na 11 miestach, najmä na námestiach. Vyjadriť chcú svoj nesúhlas so stavom v poľnohospodárstve. Koniec ich protestu sa predpokladá vo štvrtok (21. 2.) večer alebo v piatok (22. 2.) dopoludnia.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
19. február 2019 19:30

Je zaujímavé čítať príspevky kde jeden poukazuje na existujúce problémy a druhý hneď hľadá naňho špinu ako s neho urobiť nejakého niktoša. A v iných článkoch zas ako je zvýhodnený hospodár na juhu oproti hospodárovi na severe. Nech mi skúsi vysvetliť niekto čo má spoločné katastrálne územie so sťaženými podmienkami?… Celý komentár »

Želmíra Ivaničová
Želmíra Ivaničová
19. február 2019 23:21

Podnikám už 10 rokov ako SHR. Máme malú farmu v okrese Lučenec. Okolo nás sú niekoľkí veľkí agropodnikatelia. Vlastne nenazvala by som ich tak, lebo agropodnikateľ je človek, ktorý sám podniká na pôde so vzťahom k zvieratám. Máme len cca 60ha pôdy, 20 ha nám veľkí nájomcovia nevydali. Z takou… Celý komentár »

Milo
Milo
20. február 2019 22:20

Pani Želmira nie som farmár ale stotožňujem sa so všetkým čo ste napísala mám priateľov farmárov a presne ste opísala tie mocenské praktiky agrobaronov na Slovensku .Len neviem celkom dobre pochopiť ako je možné že na Slovensku sa mohli dostať k pôde rôzne Finančné skupiny,pravnici,politici a im spriaznene osoby,ale aj… Celý komentár »