Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

PPA: V priebehu najbližších dní dostanú poľnohospodári 118 miliónov

PPA: V priebehu najbližších dní dostanú poľnohospodári 118 miliónov
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodárska platobná agentúra od dnešného dňa vydáva rozhodnutia na ďalšie schémy. Konkrétne na pastevný chov a viazanú podporu príjmu na pestovanie zeleniny. Informovala PPA prostredníctvom tlačovej správy.

„Na schému pastevný chov eviduje agentúra 2 061 žiadostí v sume viac ako 9 miliónov eur. Na schému viazaná podpora príjmu na pestovanie zeleniny eviduje Pôdohospodárska platobná agentúra 219 žiadostí v sume vyše 4 milióny eur,“ informuje PPA.

Pôdohospodárska platobná agentúra informuje, že pokračuje vo vydávaní rozhodnutí a vyplácaní platieb na všetky doterajšie schémy pri tých žiadostiach, kde je to možné a nie sú v procese kontroly.

„V najbližších dňoch (29.2.2024) začne PPA vyplácať aj podpory z celofarmovej schémy a schémy mladý poľnohospodár. V rámci celofarmovej schémy eviduje platobná agentúra takmer 9 tisíc žiadostí v objeme viac ako 102 miliónov eur. Zmenou v porovnaní s pôvodným harmonogramom je vydávanie rozhodnutí a vyplácanie schémy pre mladých poľnohospodárov už od 29.2.2024. Pôvodný termín mal byť až na konci marca. V schéme mladý poľnohospodár je to 737 žiadostí v hodnote 3,3 milióna eur,“ uzatvára platobná agentúra.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Fero
Fero
20. február 2024 5:48

V niektorých regiónoch Slovenska takéto prázdne sľuby volajú FING – finta na glupych. PPA v deň protestu tvrdí, že v najbližších dňoch začne vyplácať priame platby a to bez uvedenia dôvodu, že prečo doteraz nevyplácala. V TA3 kde bol minister, Čečuta a Macho, odznelo, že keby aj PPA chcela vyplatiť,… Celý komentár »

Stefan
Stefan
20. február 2024 15:11

K úhrade platieb predchádza vydanie rozhodnutia.
Od 19.2. majú žiadatelia dostavať rozhodnutia k pastevnému chovu a zelenine .
Zatiaľ neviem o niekom , kto o túto platbu žiadal a dostal rozhodnutie .
Na ppa pretrváva hrobové ticho