Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

PPA s novou generálnou riaditeľkou

PPA s novou generálnou riaditeľkou
insert_photoTASR - Na snímke protestujúci farmári stanujú pred Pôdohospodárskou platobnou agentúrou v Bratislave 23. apríla 2019.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský dnes odvolal z pozície šéfa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Juraja Kožucha.

Novou generálnou riaditeľkou bola vymenovaná Beatrix Galandová, ktorá na agentúre pôsobí od jej vzniku v roku 2004. Ostatné štyri roky bola šéfkou vnútorného auditu.

„Dnes som prebrala menovací dekrét a od utorka 31.3.2020 sa ujmem funkcie,“ uviedla Beatrix Galandová pre portál poľnoinfo.sk.

Vystriedala tak Juraja Kožucha, ktorý bol generálnym riaditeľom PPA v ostatných štyroch rokoch.

 „Ani v týchto pre spoločnosť a samotných poľnohospodárov zložitých chvíľach si nemôže Pôdohospodárska platobná agentúra dovoliť nepracovať. Urobíme všetko preto, aby finančné prostriedky pre poľnohospodárov boli vyplácané čo najskôr v zmysle platnej legislatívy EÚ. V najbližších dňoch, za najprísnejších opatrení, spúšťame opätovne kontroly na mieste, aby mohli byť zadministrované nevyplatené priame platby za rok 2019,“ uviedla novovymenová generálna riaditeľka PPA.

Podľa informácií, ktoré portálu poľnoinfo.sk poskytla, je z vyše 18 tisíc žiadateľov nevyplatených viac ako 1200 poľnohospodárov, čo je zlepšenie oproti predchádzajúcemu roku aj napriek mimoriadnym opatreniam, ktoré platia v súvislosti s COVID-19.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke protestujúci farmári stanujú pred Pôdohospodárskou platobnou agentúrou v Bratislave 23. apríla 2019.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
9 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
agrarnik zHN
agrarnik zHN
31. marec 2020 7:01

Presne tá čo kontrolovala Bundáša na PPA ?. Zrejme personálny zásobník má OĽANO prázdny.

Fero
Fero
31. marec 2020 12:02
Odpoveď na  agrarnik zHN

A že vraj bude riaditeľom sekcie priamych podpôr na PPA, zmena

Andy
Andy
31. marec 2020 13:24

PPA s novou generálnou riaditeľkou spravila capa záhradníkom, dosadila Kožucha na nové miesto, firma ppa s.r.o. s týmto osadenstvom bude pre svojich fungovať “excelentne “. Sľubovali ste zmenu a toto je výsmech voličom

Fero
Fero
31. marec 2020 13:32
Odpoveď na  Andy

Ale veď 1.apríla je až zajtra

Niekto kto pocka
Niekto kto pocka
31. marec 2020 17:39

Tiež som nadával… No pokiaľ viem tak ona tam bude len do výberového konania aBundas zostane aby nepadli priame platby toho roku… V lete pôjde ta het…

Priateľ kohézie
Priateľ kohézie
31. marec 2020 18:12
Odpoveď na  Niekto kto pocka

Zákon č. 280/2017 Z.z.: “Generálneho riaditeľa platobnej agentúry vymenúva a odvoláva minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (ďalej len „minister pôdohospodárstva“)”. Žiadne výberové konanie nie je.

Fero
Fero
31. marec 2020 19:45
Odpoveď na  Niekto kto pocka

A čo on je jediný na priame platby. A doteraz kto viedol sekciu priamych platieb? Práve naopak, pokiaľ tam bude s priamymi platbami poriadok nebude. Už včera bolo neskoro. Treba okamžite konať.

AgroEkoFin sro
AgroEkoFin sro
31. marec 2020 20:46

Kontroluju sa tiež priame platby za rok 2018. Dostali ich vyplatene, ale nakoľko bola kontrola na mieste a zaistila riadne nedostatky, navhrla, pokutu. Keďže sa dane PD odvolalo, zámena to že darmo čaká na platbu za rok 2019. Čaká ho kontrola z PPA priamo na mieste zasa. Tento postup znamená… Celý komentár »

Východniar
Východniar
2. apríl 2020 9:39

OLANO by sa fakt malo prebrať a držať sa sľubov ktoré dalo pred voľbami a nie menovať do funkcií nejakých svojich spolužiakov, ktorí v tichosti zametali stopy a kryli tunelovanie projektových podpôr. Veď kto iný už mal oznamovať korupciu ak nie práve šéfka vnútorného auditu PPA, nemyslíte pán Fecko ?