Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Článok dňa MPRV SR Z domova

PPA s novou generálnou riaditeľkou

blank

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský dnes odvolal z pozície šéfa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Juraja Kožucha.

Novou generálnou riaditeľkou bola vymenovaná Beatrix Galandová, ktorá na agentúre pôsobí od jej vzniku v roku 2004. Ostatné štyri roky bola šéfkou vnútorného auditu.

„Dnes som prebrala menovací dekrét a od utorka 31.3.2020 sa ujmem funkcie,“ uviedla Beatrix Galandová pre portál poľnoinfo.sk.

Vystriedala tak Juraja Kožucha, ktorý bol generálnym riaditeľom PPA v ostatných štyroch rokoch.

 „Ani v týchto pre spoločnosť a samotných poľnohospodárov zložitých chvíľach si nemôže Pôdohospodárska platobná agentúra dovoliť nepracovať. Urobíme všetko preto, aby finančné prostriedky pre poľnohospodárov boli vyplácané čo najskôr v zmysle platnej legislatívy EÚ. V najbližších dňoch, za najprísnejších opatrení, spúšťame opätovne kontroly na mieste, aby mohli byť zadministrované nevyplatené priame platby za rok 2019,“ uviedla novovymenová generálna riaditeľka PPA.

Podľa informácií, ktoré portálu poľnoinfo.sk poskytla, je z vyše 18 tisíc žiadateľov nevyplatených viac ako 1200 poľnohospodárov, čo je zlepšenie oproti predchádzajúcemu roku aj napriek mimoriadnym opatreniam, ktoré platia v súvislosti s COVID-19.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke protestujúci farmári stanujú pred Pôdohospodárskou platobnou agentúrou v Bratislave 23. apríla 2019.

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1573 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

9 komentárov

 1. blank
  agrarnik zHN
  31. marca 2020

  Presne tá čo kontrolovala Bundáša na PPA ?. Zrejme personálny zásobník má OĽANO prázdny.

  Odpovedať
  1. blank
   Fero
   31. marca 2020

   A že vraj bude riaditeľom sekcie priamych podpôr na PPA, zmena

 2. blank
  Andy
  31. marca 2020

  PPA s novou generálnou riaditeľkou spravila capa záhradníkom, dosadila Kožucha na nové miesto, firma ppa s.r.o. s týmto osadenstvom bude pre svojich fungovať „excelentne „. Sľubovali ste zmenu a toto je výsmech voličom

  Odpovedať
  1. blank
   Fero
   31. marca 2020

   Ale veď 1.apríla je až zajtra

 3. blank
  Niekto kto pocka
  31. marca 2020

  Tiež som nadával… No pokiaľ viem tak ona tam bude len do výberového konania aBundas zostane aby nepadli priame platby toho roku… V lete pôjde ta het…

  Odpovedať
  1. blank
   Priateľ kohézie
   31. marca 2020

   Zákon č. 280/2017 Z.z.: „Generálneho riaditeľa platobnej agentúry vymenúva a odvoláva minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (ďalej len „minister pôdohospodárstva“)“. Žiadne výberové konanie nie je.

  2. blank
   Fero
   31. marca 2020

   A čo on je jediný na priame platby. A doteraz kto viedol sekciu priamych platieb? Práve naopak, pokiaľ tam bude s priamymi platbami poriadok nebude. Už včera bolo neskoro. Treba okamžite konať.

 4. blank
  AgroEkoFin sro
  31. marca 2020

  Kontroluju sa tiež priame platby za rok 2018. Dostali ich vyplatene, ale nakoľko bola kontrola na mieste a zaistila riadne nedostatky, navhrla, pokutu. Keďže sa dane PD odvolalo, zámena to že darmo čaká na platbu za rok 2019. Čaká ho kontrola z PPA priamo na mieste zasa.
  Tento postup znamená to ze najprv sa vysporiada rok 2018 a až potom dotacia, aj keď kratena alebo žiadna po tomto zistení? Zamagurie. Osturňa.

  Odpovedať
 5. blank
  Východniar
  2. apríla 2020

  OLANO by sa fakt malo prebrať a držať sa sľubov ktoré dalo pred voľbami a nie menovať do funkcií nejakých svojich spolužiakov, ktorí v tichosti zametali stopy a kryli tunelovanie projektových podpôr. Veď kto iný už mal oznamovať korupciu ak nie práve šéfka vnútorného auditu PPA, nemyslíte pán Fecko ?

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.