Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
MPRV SR Z domova

OLAF ukončil vyšetrovanie, PPA postupovala správne

Kožuch

Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) ukončil vyšetrovanie Pôdohospodárskej platobnej agentúry, ktoré sa týkalo poskytovania tzv. priamych platieb. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

Najvyšší úrad na boj proti podvodom v EÚ podľa MPRV zistil, že slovenská agentúra postupovala správne. Úrad potvrdil, že neprišlo k žiadnemu poškodeniu finančných záujmov Európskej únie, o ktorom hovorili v minulosti niektorí politici a poslanci Európskeho parlamentu.

„Po detailnom, takmer 1,5-ročnom vyšetrovaní OLAF potvrdil správny postup slovenskej Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Mrzí nás, že sa niektorí slovenskí europoslanci a členovia európskeho parlamentu počas návštevy Slovenska v minulom roku vyjadrovali o Slovensku a postupe PPA zavádzajúco a nepravdivo. Ako sa ukázalo, samotný OLAF potvrdil správnosť postupu PPA,“ povedal generálny riaditeľ PPA Juraj Kožuch.

Podľa agrorezortu OLAF v týchto dňoch informoval Úrad vlády SR o ukončení vyšetrovania, týkajúceho sa priamych platieb poskytnutých v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky (CAP) EÚ rôznym hospodárskym subjektom na Slovensku.

„Vyšetrovanie bolo uzavreté bez odporúčaní na prijatie opatrení vzhľadom na to, že neprišlo k poškodeniu finančných záujmov Európskej únie, keďže v prípade, keď kontrolóri Pôdohospodárskej platobnej agentúry nemohli jednoznačne určiť právny nárok na pozemok, PPA takúto pôdu považovala pre daný rok za neoprávnenú,“ konštatoval podľa MPRV k ukončenému vyšetrovaniu OLAF.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1573 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

 1. blank
  jm
  30. marca 2020

  Však keď môžu upravovať mapu v GSAA viac krát v roku čo je povinný sledovať poľnohospodár a je aj zodpovedný za vzniknuté rozdiely tak sa ani nečudujem ako dopadol záver. To čo bolo včera modré je zajtra zelené a poľnohospodár nech sleduje ich zmeny ináč si stíhaný za nedodržanie podmienok.
  Môj osobný zážitok z opakovanej kontroly to potvrdil. Totiž pracovník bol až tak zaujatý že si neoveril že pred ním vykonala jeho vedúca pobočky zameranie pozemku pri ktorom ma presviedčal o naddeklarácii. Keď tretí krát obišiel pozemok pohodlne v služobnom vozidle a prístroj mu stále ukazoval rozdiel vo výmere som mu prezradil že nie môj podľa neho lacný!!!!! prístroj nemôže namerať presne ale ten jeho certifikovaný a samozrejme drahý to dokáže určite presnejšie som mu túto vec prezradil. Na odporučenie kolegu pochopil že neuspeje. Nechcem preto hádzať všetkých na PPA do jedného vreca . Ale sú tam aj ozajstný blbci.
  Uvidíme kam bude táto inštitúcia smerovať v dnešnej dobe po voľbách . Len dúfam že nebude opäť slúžiť vyvoleným pre ktorých neplatilo nikdy nič čo by ich obmedzovalo v podnikaní. Podľa mňa je nevyhnutné prekontrolovať celý systém podpory lebo ako platí dnes tak je chorý!
  Žiadateľ nemusí ani v podstate vykonávať poľnohospodársku činnosť o čom by mal vedieť predložiť účtovné doklady a poberá podporu . To sú tí sofistikovaný moderný poľnohospodári ktorý majú radi len peniaze z EU fondov. Zaujímavý sú aj enviromentálni poľnohospodári bez produkcie. Ale na PPA všetko funguje ako má fungovať .

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.