Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

PPA odkazuje poľnohospodárom: Máte viac času

PPA odkazuje poľnohospodárom: Máte viac času
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodárska platobná agentúra dnes oznámila, že predlžuje lehotu na podávanie žiadostí v rámci výzvy 4.1 – Podpora na investície do poľnohospodárskych podnikov.

„Termín predlžujeme až do 30. júna 2022. Pôvodne bol termín na prihlasovanie určený do 31. mája 2022,“ informuje v tlačovej správe PPA.

Celkovo je pre modernizáciu poľnohospodárstva vyčlenených 110 miliónov eur. Prostriedky je možné čerpať na investície do výstavby, rekonštrukcie, či modernizácie objektov, taktiež na obstaranie technologického vybavenia vrátane strojov a náradia. Investície taktiež môžu smerovať do zlepšenia odbytu a zníženia záťaže na životné prostredie.

„Vítame rozhodnutie predĺžiť termín podávania žiadostí vzhľadom na to, že záujem poľnohospodárov zapojiť sa do tejto podpory je značný. Očakávame, že objem požadovaných finančných prostriedkov ďaleko presiahne alokovanú sumu,“ myslí si Emil Macho, predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1522 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments