Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Potraviny so Značkou kvality možno vidieť aj na veľtrhu Danubius Gastro

Potraviny so Značkou kvality možno vidieť aj na veľtrhu Danubius Gastro
insert_photoMPRV SR

Návštevníci 29. ročníka medzinárodného veľtrhu gastronómie Danubius Gastro v bratislavskej Inchebe od štvrtka do nedele 23. apríla uvidia prezentácie slovenských producentov potravín, ktorých produkty sú držiteľmi Značky kvality. V stánku Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v hale D budú môcť tieto kvalitné slovenské produkty aj ochutnať. Informoval o tom odbor komunikácie MPRV SR.

“Som veľmi rád, že po viacročnej prestávke má Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR svoje zastúpenie medzi vystavovateľmi na veľtrhu gastronómie Danubius Gastro. Ministerstvo prevzalo nad ním záštitu s cieľom upriamiť pozornosť na naše kvalitné slovenské potravinárske produkty, a predovšetkým na držiteľov Značky kvality, ktorí budú počas všetkých výstavných dní prezentovať svoje potraviny práve v našom rezortnom stánku,” uviedol na slávnostnom otvorení veľtrhu dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan.

“Naším dlhodobým a prioritným cieľom je prezentácia a informovanie verejnosti o potravinárstve, ako aj o jeho súčasti – národnom programe Značka kvality, ktorej je aktuálne venovaná mediálna kampaň a chceme ju účasťou na tomto veľtrhu podporiť,” zdôraznil.

Doplnil, že označenie potravín Značkou kvality pomáha spotrebiteľovi zorientovať sa v množstve ponúkanej potravinárskej produkcie a upriamuje jeho pozornosť k výrobkom, ktoré sú domáce, kvalitné a výnimočné.

Agrorezort podľa neho považuje Značku kvality za kľúčový nástroj na zviditeľnenie domácich kvalitných výrobkov, ktorý posilňuje ich konkurencieschopnosť na domácom trhu.

V súčasnosti je podľa MPRV Značkou kvality označených 1130 výrobkov od 227 výrobcov. Najväčšie zastúpenie majú pekárenské, mliečne a mäsové výrobky. Ostatné zasadnutie komisie na posúdenie výrobkov a udelenie Značky kvality bolo vo februári tohto roka. Aktuálne je otvorená výzva na prihlásenie výrobkov na udelenie a predĺženie Značky kvality, ktorá trvá do 31. mája 2023. Nové ocenenia odovzdá rezort v auguste na výstave Agrokomplex.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: MPRV SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments