Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Potraviny do krajských škôl a zariadení začínajú dodávať lokálni poľnohospodári

Potraviny do krajských škôl a zariadení začínajú dodávať lokálni poľnohospodári
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Potraviny do škôl a zariadení Banskobystrického samosprávneho kraja začínajú dodávať lokálni poľnohospodári. Na utorkovej tlačovej konferencii v Banskej Bystrici to povedal podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

Vedenie kraja chce týmto krokom dostať do jedálnička žiakov stredných škôl a klientov zariadení sociálnych služieb čerstvé lokálne potraviny. Od producentov budú nakupovať ovocie a zeleninu, zemiaky, mliečne výrobky, bravčové a hovädzie mäso, mäsové výrobky, hydinu a vajcia. Kraj oslovil verejnou výzvou poľnohospodárov, aby sa prihlásili a stali sa dodávateľmi potravín pre jej zariadenia. Na výzvu, ktorá je stále otvorená, zareagovalo v prvej fáze 53 záujemcov, z čoho vzišlo deväť registrovaných sociálnych podnikov a dve chránené dielne.

Potraviny od lokálnych producentov plánuje kraj dodávať do 48 organizácií vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Predpokladaný objem dodávok je 4440 ton potravín počas celého roka. Predpokladaná hodnota zákaziek je vyše 3.500.000 eur. Prvá vlna zmlúv s poľnohospodármi je uzavretá do júna tohto roka. Podľa Ondreja Luntera má kraj v súčasnosti vysúťažené potraviny za približne 300.000 eur. Ďalšie kolo obstarávaní chce spustiť BBSK v júni, budú to zmluvy do konca decembra tohto roka.

Okrem podpory poľnohospodárov a dodávky čerstvých lokálnych potravín do kuchýň a jedální išlo v projekte aj o podporu zamestnanosti znevýhodnených ľudí.

Poľnohospodári sa môžu aj priebežne hlásiť so svojím záujmom prostredníctvom formulára zverejneného na www.bbsk.sk/vyzva.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments