Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Poľnohospodári majú obavy o ďalší vývoj agrosektora

Poľnohospodári majú obavy o ďalší vývoj agrosektora
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - predseda Zväzu poľnohospodárskych družstiev a obchodných spoločností SR Milan Mišánik

Bratislava 29. januára (TASR) – Situácia v agrosektore je kritická a vyžaduje si urýchlené riešenia. Týka sa to najmä oblasti produkcie mäsa a mlieka.

Podľa predsedu Zväzu poľnohospodárskych družstiev a obchodných spoločností (ZPDaOS) SR Milana Mišánika sa preto zástupcovia jednotlivých združení v rámci zväzu zídu začiatkom budúceho týždňa. Výsledkom stretnutia by malo byť kooptovanie tzv. krízového štábu poľnohospodárov, ktorý by definoval a hľadal cesty riešenia zložitej situácie voči agrorezortu ale aj vláde. Podľa predstáv poľnohospodárov pôjde o presadenie viacerých opatrení, okrem iného v oblasti dane z pridanej hodnoty, kde chcú skrátiť obdobie jej vrátenia zo súčasných 60 na 30 dní, zlepšenie zálohových platieb a ďalšie.

Za príčinu súčasného stavu označil praktiky obchodných reťazcov, ale aj dotačnú politiku Európskej únie a jej jednotlivých štátov. Slovenskí poľnohospodári potom nedokážu konkurovať cenami lacným zahraničným dovozom. Následne to vplýva na prudké znižovanie stavov hospodárskych zvierat, najmä hovädzieho dobytka.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - predseda Zväzu poľnohospodárskych družstiev a obchodných spoločností SR Milan Mišánik

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments