Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z ekonomiky

Pohľad na podpory v ovocinárstve

Pohľad na podpory v ovocinárstve
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Ako sme vás už informovali z článku, prebratého z vysielania Slovenského rozhlasu, ovocinárstvo je oblasťou poľnohospodárstva, ktorá má značné perspektívy. My sa teraz pozrieme na podpory, ktoré môžu ovocinári v tomto roku získať.

V roku 2009 je jednotná platba na plochu určená na 121 eur (3 645 Sk) na hektár, doplnková na pôdu je 31,5 eura (948 Sk) na hektár a osobitná platba na ovocie a zeleninu je 40,5 eura (1 220 Sk) na hektár. Doplnková platba je určená na ovocné sady vo výške 62 eur (1 867 Sk) na hektár.

Štát bude pre rok 2009 uhrádzať pestovateľom ovocia 50 % zo sumy poistného, ktorým sa chcú chrániť pred možnými dopadmi nepriaznivých vplyvov na úrodu. Nebude už kompenzovať priame vzniknuté škody po obdobiach sucha, dažďa, po víchriciach alebo ľadovci.

!!! Dátum podávania žiadostí na podpory je do 15.5.2009 na príslušnom mieste regionálneho pracoviska Pôdohospodárskej platobnej agentúry.!!!

Výška platieb, ak ste zaradení v integrovanej produkcii dosahuje 551,82 eur na hektár. V prípade hospodárenia v systéme ekologického poľnohospodárstva je výška platieb v období konverzie 900 eur na hektár a v období po konverzii 671,15 eur na hektár.

Autor článku: Soňa Ludvighová, Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments