Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z domova

Pestovateľom cukrovej repy sa vyplatí štátna pomoc do 5 miliónov eur

Pestovateľom cukrovej repy sa vyplatí štátna pomoc do 5 miliónov eur
insert_phototlačový odbor Európskej únie

Pestovateľom cukrovej repy sa bude vyplácať za hospodársky rok 2008/2009 dočasná štátna pomoc v sume najviac 5 miliónov eur (150,63 milióna Sk). Uvádza sa to vo vládnom nariadení, ktoré na svojej dnešnej schôdzi prerokovala a schválila vláda SR.

Nariadenie bude mať podľa Ministerstva pôdohospodárstva (MP) SR pozitívny vplyv na udržanie zamestnanosti v regiónoch ovplyvnených reštrukturalizáciou cukrovarníckeho priemyslu.

„Poskytnutie dočasnej štátnej pomoci pre pestovateľov cukrovej repy má umožniť zachovanie poľnohospodárskej produkcie a využitie pôdneho potenciálu v agrovýrobe,“ tvrdí agrorezort.

Vládne nariadenie, ktorým sa vykonávajú právne akty Európskych spoločenstiev, má nadobudnúť účinnosť 1. septembra 2009 a žiadosť o poskytnutie dotácie sa predkladá v kalendárnom roku 2009 do 21. septembra.

Zoznam pestovateľov, ktorým možno poskytnúť dotáciu v roku 2009 a sadzba, na základe ktorej sa vypočíta štátna pomoc v hospodárskom roku 2008/2009, sa uverejnia vo vestníku do 10. septembra 2009.

Dotáciu možno poskytnúť pestovateľovi, ktorý je uvedený v zozname uverejnenom vo Vestníku MP SR do 1. februára príslušného kalendárneho roka, ďalej uzavrel zmluvu s výrobcom cukru na dodávku cukrovej repy na príslušný hospodársky rok a splnil podmienky o poskytovaní tzv. jednotnej platby na plochu.

Štátna pomoc sa bude poskytovať zo zdrojov kapitoly MP, ktoré sú rozpočtované pre príslušný kalendárny rok. Rozpočtovým opatrením sa presunú finančné prostriedky z programu Podpora konkurencieschopnosti poľnohospodárstva a potravinárstva do programu Tvorba, regulácia a implementácia politík.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: tlačový odbor Európskej únie

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments