Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

OPRAVA: Odchod po dvoch mesiacoch?

OPRAVA: Odchod po dvoch mesiacoch?

Samuel Vlčan, druhý štátny tajomník ministerstva pôdohospodárstva vraj končí. Takáto informácia už niekoľko hodín rezonuje Slovenskom. Dopátrať sa však oficiálnej odpovede, tak, ako to v takýchto prípadoch býva, nie je vôbec jednoduché.

Mlčia všetci, ktorí zvyknú informovať. Rezortná šéfka komunikácie a marketingu Anežka Hrdá hovorí, že všetko sa vyjasní na štvrtkovej tlačovej konferencii k sto dňom novej vlády. Na jednoznačné potvrdenie našich informácií uvádza, že sa musí poradiť s rezortným ministrom.

Už o pár minút je druhý telefonát od oficiálneho hlasu ministerstva jasnejší. Anežka Hrdá sľubuje, že zajtra pošlú novinárom tlačovú správu. Nahlas uvažujeme o čom. To, že niekto zostáva na svojej pozícii sa komunikuje naozaj len veľmi zriedkavo.

Vymenovanie Samuela Vlčana do funkcie štátneho tajomníka bolo asi najvýraznejším prekvapením v doterajších personálnych nomináciách na ministerstve. Pokiaľ by sa stal celoživotný bankár generálnym riaditeľom Pôdohospodárskej platobnej agentúry, pravdepodobne by to nikoho neprekvapilo. PPA je finančná inštitúcia a bez preháňania by sa dalo uviesť, že sa priveľmi podobá na banku. Administruje platby, posudzuje projekty a najmä vo všetkých nuansách, ktoré z toho vyplývajú, financuje poľnohospodárstvo.

Samuel Vlčan sa však stal druhým štátnym tajomníkom. Pokiaľ minister má blízko k lesom a Martin Fecko k pôde, tak potravinári v duchu dúfali, že pozíciu druhého štátneho tajomníka obsadí im blízky človek.To sa nestalo a na stoličku štátneho tajomníka zasadol 19. apríla 2020 (OPRAVA: vláda na zasadnutí 19. apríla 2020 prijala uznesenie, ktorým vymenovala dňom 21. apríla JUDr. Vlčana do funkcie štátneho tajomníka) pre rezort neznámy Vlčan.

„Počas pracovnej kariéry pôsobil v oblasti práva a bankovníctva. Na prelome milénia viedol právne oddelenia HVB Banky a neskôr Slovenskej sporiteľne. V nej bol aj členom predstavenstva. Od roku 2010 pracoval ako generálny manažér Hypo Alpe-Adria-Bank v Bosne a Hecegovine. Následne pôsobil na pozícii generálneho manažéra Sberbank Slovensko,“ informoval tesne po vymenovaní portál poľnoinfo.sk.

Samuel Vlčan prišiel do funkcie štátneho tajomníka MPRV SR z postu výkonného riaditeľa spoločnosti WP TECH zameranej na odpadové hospodárstvo a recykláciu.

Podľa dvoch nezávislých zdrojov poľnoinfo.sk štátny tajomník Samuel Vlčan končí na agrorezorte k 15. júlu 2020.

STANOVISKO WP TECH s.r.o.:

JUDr. Vlčan sa na mimoriadnom valnom zhromaždení spoločnosti WP TECH s.r.o. konanom dňa 04.05.2020 vzdal funkcie konateľa v spoločnosti. Podľa Obchodného zákonníka je vzdanie sa funkcie konateľa účinné okamžite, teda dňom konania tohto valného zhromaždenia. Uvedenú skutočnosť potvrdzujú údaje dostupné na www.orsr.sk. Z uvedeného vyplýva, že JUDr. Vlčan dodržal v plnej miere ustanovenia ústavného zákona o verejnom záujme.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Sberbank

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1546 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

9 komentárov

 1. DoesntMatter
  30. júna 2020

  Už se perou…

  Odpovedať
 2. Fero
  30. júna 2020

  Tento arogantny podvodnik, ktori sa ku vsetkym polnohospodarom choval ako k spine, si to viac nez zasluzil. Este sa len dozvieme, co vsetko poppdpisoval, vratane 800 000 eur dodatku s PWC bez verejneho obstaravania….

  Odpovedať
 3. Robert Dohál
  1. júla 2020

  Ty “kokso” samé dobré správy dneska.
  V Dvoroch som sním hovoril a fakt to nebol príjemný rozhovor. Akási túžba pomstiť sa všetkým a každému, z tých jeho slov. . . . Hovoril tam o potrebe novej koncepcie agrorezortu s rektorkami z Nitry a Zvolena a priznám sa moc som nerozumel tej “řeči jeho kmene “.
  Kamarád z vedenia MPSR komentoval jeho chovanie asi takto: ” To h . . . . o tam po nás hučí ako keby sme boli všetci podozriví s trestného činu už len tým, že sme tu robili pod smerom a sns.”
  Kamarád zo zboru poradcov ministra: “Mám pocit akoby ten človek systematicky usiloval o totalny rozklad úradu a inštitúcií a tým zdiskreditovanie ministra . . .”
  Počul som aj ” konšpirácie” o tom, že si ten flek kúpila nejaká, nazvime ju “skupinka” . Kto vie ? Nevie o tom niekto niečo ?
  No uvidíme kto tam príde miesto neho. Možno sa “rozjasní”.

  Odpovedať
  1. Nohavica
   1. júla 2020

   …to bola biznis nominácia od začiatku, podobne ako na SPF, oligarchovia preskupujú pozície…

 4. realista
  1. júla 2020

  systém práce – “krízový manažér” na ministerstve resp. úradoch štátnej správy zjavne nezafungoval…..

  Odpovedať
 5. Realist
  1. júla 2020

  Kto ho nominoval to by som rad vedel a potom by bolo vsetko jasne

  Odpovedať
  1. Nohavica
   1. júla 2020

   …to sa pýtal aj Matovič keď pribehol tuším 28.mája riešiť nečakané presuny medzi piliermi…

  2. jozef
   6. júla 2020

   Kto ho nominoval? Možno nejaký póoručík.

 6. Robert Dohál
  1. júla 2020

  To bolo 29. 05. 8.oo ráno

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.