Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

OPRAVA: Odchod po dvoch mesiacoch?

OPRAVA: Odchod po dvoch mesiacoch?
insert_photoSberbank

Samuel Vlčan, druhý štátny tajomník ministerstva pôdohospodárstva vraj končí. Takáto informácia už niekoľko hodín rezonuje Slovenskom. Dopátrať sa však oficiálnej odpovede, tak, ako to v takýchto prípadoch býva, nie je vôbec jednoduché.

Mlčia všetci, ktorí zvyknú informovať. Rezortná šéfka komunikácie a marketingu Anežka Hrdá hovorí, že všetko sa vyjasní na štvrtkovej tlačovej konferencii k sto dňom novej vlády. Na jednoznačné potvrdenie našich informácií uvádza, že sa musí poradiť s rezortným ministrom.

Už o pár minút je druhý telefonát od oficiálneho hlasu ministerstva jasnejší. Anežka Hrdá sľubuje, že zajtra pošlú novinárom tlačovú správu. Nahlas uvažujeme o čom. To, že niekto zostáva na svojej pozícii sa komunikuje naozaj len veľmi zriedkavo.

Vymenovanie Samuela Vlčana do funkcie štátneho tajomníka bolo asi najvýraznejším prekvapením v doterajších personálnych nomináciách na ministerstve. Pokiaľ by sa stal celoživotný bankár generálnym riaditeľom Pôdohospodárskej platobnej agentúry, pravdepodobne by to nikoho neprekvapilo. PPA je finančná inštitúcia a bez preháňania by sa dalo uviesť, že sa priveľmi podobá na banku. Administruje platby, posudzuje projekty a najmä vo všetkých nuansách, ktoré z toho vyplývajú, financuje poľnohospodárstvo.

Samuel Vlčan sa však stal druhým štátnym tajomníkom. Pokiaľ minister má blízko k lesom a Martin Fecko k pôde, tak potravinári v duchu dúfali, že pozíciu druhého štátneho tajomníka obsadí im blízky človek.To sa nestalo a na stoličku štátneho tajomníka zasadol 19. apríla 2020 (OPRAVA: vláda na zasadnutí 19. apríla 2020 prijala uznesenie, ktorým vymenovala dňom 21. apríla JUDr. Vlčana do funkcie štátneho tajomníka) pre rezort neznámy Vlčan.

„Počas pracovnej kariéry pôsobil v oblasti práva a bankovníctva. Na prelome milénia viedol právne oddelenia HVB Banky a neskôr Slovenskej sporiteľne. V nej bol aj členom predstavenstva. Od roku 2010 pracoval ako generálny manažér Hypo Alpe-Adria-Bank v Bosne a Hecegovine. Následne pôsobil na pozícii generálneho manažéra Sberbank Slovensko,“ informoval tesne po vymenovaní portál poľnoinfo.sk.

Samuel Vlčan prišiel do funkcie štátneho tajomníka MPRV SR z postu výkonného riaditeľa spoločnosti WP TECH zameranej na odpadové hospodárstvo a recykláciu.

Podľa dvoch nezávislých zdrojov poľnoinfo.sk štátny tajomník Samuel Vlčan končí na agrorezorte k 15. júlu 2020.

STANOVISKO WP TECH s.r.o.:

JUDr. Vlčan sa na mimoriadnom valnom zhromaždení spoločnosti WP TECH s.r.o. konanom dňa 04.05.2020 vzdal funkcie konateľa v spoločnosti. Podľa Obchodného zákonníka je vzdanie sa funkcie konateľa účinné okamžite, teda dňom konania tohto valného zhromaždenia. Uvedenú skutočnosť potvrdzujú údaje dostupné na www.orsr.sk. Z uvedeného vyplýva, že JUDr. Vlčan dodržal v plnej miere ustanovenia ústavného zákona o verejnom záujme.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Sberbank

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
9 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
DoesntMatter
DoesntMatter
30. jún 2020 22:11

Už se perou…

Fero
Fero
30. jún 2020 22:54

Tento arogantny podvodnik, ktori sa ku vsetkym polnohospodarom choval ako k spine, si to viac nez zasluzil. Este sa len dozvieme, co vsetko poppdpisoval, vratane 800 000 eur dodatku s PWC bez verejneho obstaravania….

Robert Dohál
Robert Dohál
1. júl 2020 0:03

Ty “kokso” samé dobré správy dneska. V Dvoroch som sním hovoril a fakt to nebol príjemný rozhovor. Akási túžba pomstiť sa všetkým a každému, z tých jeho slov. . . . Hovoril tam o potrebe novej koncepcie agrorezortu s rektorkami z Nitry a Zvolena a priznám sa moc som nerozumel… Celý komentár »

Nohavica
Nohavica
1. júl 2020 9:47
Odpoveď na  Robert Dohál

…to bola biznis nominácia od začiatku, podobne ako na SPF, oligarchovia preskupujú pozície…

realista
realista
1. júl 2020 8:40

systém práce – “krízový manažér” na ministerstve resp. úradoch štátnej správy zjavne nezafungoval…..

Realist
Realist
1. júl 2020 10:39

Kto ho nominoval to by som rad vedel a potom by bolo vsetko jasne

Nohavica
Nohavica
1. júl 2020 10:50
Odpoveď na  Realist

…to sa pýtal aj Matovič keď pribehol tuším 28.mája riešiť nečakané presuny medzi piliermi…

jozef
jozef
6. júl 2020 18:30
Odpoveď na  Realist

Kto ho nominoval? Možno nejaký póoručík.

Robert Dohál
Robert Dohál
1. júl 2020 21:22

To bolo 29. 05. 8.oo ráno